У Сумах збирають каштани за гроші: для чого та скільки за них платять
У Сумах триває сезон збирання каштанів. Плоди, які лежать під ногами, можуть перетворитися на джерело прибутку. Каштани збирають та здають у пункти приймання вторсировини. Скільки можна заробити на каштанах та чи вигідно їх здавати- розповідає Суспільне.
Щодня до одного з пунктів приймання у Сумах їх приносять близько 30-40 містян.
Пані Людмила розповіла, що це можливість додаткового заробітку, але ціни у пунктах приймання різні:
“Дивлячись де. По 5 і 6 гривень. Є маленькі каштани, сказали, коли дощ пішов, вони вже промокли і їх не будуть приймати. У цьому році дуже мало було каштанів, бо обрізали гілки на каштанових деревах. Торік дуже багато збирала і приносила”.
Олексій Білан працює в одному з пунктів приймання каштанів, пояснює: у порівнянні з минулим сезоном, цьогоріч ціна на них зросла на 2 гривні.
“Ми беремо наразі по 6, але це вже остання партія. Раніше по 7, по 5. Ціна різна. В сезон минулого року ми відправили дві фури майже 40 тонн. Але того року їх було дуже багато. У цьому році приблизно десь тонн 15. Ми відправляємо на Ромни, там їх сушать, а потім відправляють за кордон”, — розповів чоловік.
Щодня до пункту приймання приносять каштани майже півсотні містян, поділився Олексій: “Може бути і 300 і 400 кілограмів. По різному. Ну, якщо приблизно, 20-30 людей може прийти. Сорок людей”.
Здавати каштани приходять і батьки з дітьми, розповів Сергій з пункту приймання каштанів: “Кажуть: “Ми збираємо на велосипед, рибок хочемо купити або морську свинку.” Дітям цікаво здавати каштани. Вони дивляться, як це, заробити гроші. Перші гроші зароблені”, — розповів чоловік.
За словами науковця Сергія Шевченка, препарати на основі каштана застосовуються в медицині при лікуванні тромбофлебіту та варикозу.Чоловік каже, сезон збирання триває чотири тижні, як правило, до заморозків.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ