У Сумській громаді стартує міжнародне опитування МІCS
З липня 2025 по лютий 2026 року на території Сумської МТГ триватиме Мультиіндикаторне кластерне обстеження домогосподарств.
Це перше за останніх 12 років опитування такого масштабу в Україні. Воно дозволить отримати актуальні дані про умови життя українських родин.
До вересня 2025 року триватиме підготовчий етап. Саме опитування відбуватиметься з вересня по грудень 2025 року. Його проводитимуть на всіх підконтрольних територіях України. Його мета – зібрати достовірну інформацію щодо доступу до освіти, медицини, безпеки, водопостачання, гігієни, харчування та інших базових потреб.
У дослідженні братимуть участь жінки віком 15 – 49 років, матері або опікуни дітей до 17 років, будь-які дорослі члени домогосподарств.
Респондентів опитуватимуть жінки-інтерв’юєрки у фірмових жилетках і кепках із логотипом MICS. Вони матимуть при собі посвідчення, офіційний лист організаторів та документи, що підтверджують особу. Всі відповіді – анонімні та конфіденційні, результати будуть оприлюднені лише у зведеній формі.
Отриману інформацію аналізуватимуть із січня по липень 2026 року, а в серпні відбудеться презентація результатів.
Зібрані дані стануть основою для формування політик і програм, спрямованих на покращення життя дітей, жінок та родин, а також дадуть змогу відстежувати прогрес у досягненні Цілей сталого розвитку ООН.
Організаторами опитування є Державна служба статистики України у співпраці з Інститутом демографії та соціальних досліджень ім. М. Птухи НАН України та ГО «Український центр соціальних реформ» за підтримки ЮНІСЕФ.
МІCS (Multiple Indikator Cluster Surveys) – це міжнародне дослідження, розроблене ЮНІСЕФ, яке збирає статистично достовірні дані про життя дітей, жінок і родин у різних країнах світу. Дослідження в Україні охоплює 114 стандартизованих індикаторів, зокрема, щодо здоров’я матерів і дітей; харчування та годування грудьми; доступу до охорони здоров’я; освіти та раннього розвитку дітей; захисту прав дітей; доступу до води, санітарії та гігієни; гендерної рівності; домашнього насильства; доступу до інформаційних технологій; умов життя та добробуту.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ