Яку деревину можна збирати на Сумщині
Вивіз сухих дерев з лісу вважається крадіжкою. Про це нагадують лісівники й екоінспекція Сумщини. Де населенню можна брати деревину і яке покарання за її самовільну заготівлю – дізнавалось Суспільне.
Сергій Карпенко до початку бойових дій працював у Могрицькому лісництві. Каже, що місцеве населення завжди зверталося по дрова саме до них, проблем з дозволами ніколи не виникало і за заготівлю деревини у визначених місцях платити не потрібно.

“Дозволяється збирати гілля, порубочні рештки тільки на рубках головного користування, рубках догляду. Для цього потрібно звернутись до надлісництва або до лісництво філії Північний лісовий офіс. Там майстер або лісничий відведе на дану ділянку, покаже, що можна збирати. Користуватися бензомоторними пилками заборонено. Тільки можна ручною пилою або сокирою розрубувати гілля або розпилювати”, — говорить чоловік.
Днями на території Роменського лісництва затримали чоловіка, який зрубав 5 сухих дерев для власних потреб. Йому довелося сплатити до бюджету громади понад 12 тисяч гривень. В державній екоінспекції нагадують, що самовільна заготівля сухостою та бурелому у лісах незаконна. Порушник сплачує не лише штраф, каже заступник начальника Держекоінспекції у Сумській області Олександр Уваров.

“Штраф — це адміністративна відповідальність. Ще майнова відповідальність, тобто нараховуються збитки нанесені навколишньому природному середовищу. Збитки за рубку, за спилювання чи зрубування сухостійного дерева, вони менше на 50% від сироростущого дерева. Якщо б це було сироростуче дерево, то матеріальна відповідальність близько 12 тисяч гривень. Якщо це сухостійне, мінусуємо 50%. Тобто від 5 до 7 тисяч. Будь-яка притомна людина може собі порахувати, скільки він дров може офіційно купити і не якихось м’яколистяних, які горять як вата, а він може купити дубові, ясеневі, кленові, березові”, — розповів Олександр Уваров.
Збір у лісі хмизу у невеликих обсягах дозволений безплатно, додає Олександр Уваров.

За незаконне поводження з деревиною для громадян передбачений штраф від 510 гривень плюс оплата збитків, завданих навколишньому середовищу. Як розповів Олександр Уваров, на Сумщині з початку року зафіксовано десятки випадків незаконного вирубування сухостою, і це попри те, що з 2022 року в області діє повна заборона відвідування лісових масивів населенням під час воєнного стану.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ