У Сумській ОДА незадоволені, як деякі громади утримують системи оповіщення
Як повідомив директор обласного Департаменту цивільного захисту населення Олександр Милаш, у деяких керівників органів місцевого самоврядування відсутнє розуміння важливості функціонування місцевих систем оповіщення, особливо в напруженій соціально-політичний ситуації сьогодення.
«Відповідно до чинного законодавства, у громадах повинні функціонувати місцеві автоматизовані системи централізованого оповіщення. Утримання, реконструкція та забезпечення постійної готовності до дій за призначенням таких систем покладається на місцеві органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, в тому числі на міські та сільські громади, – зазначив Олександр Милаш. – Водночас не всі громади виділяють фінансування на ці потреби. Як приклад, в бюджетах Білопільської міської та Великописарівської селищної рад на 2022 рік кошти на утримання та забезпечення постійної готовності до дій за призначенням місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення не передбачені, що може призвести до їх відключення».
Голова облдержадміністрації повідомив, що з обласного бюджету кошти на утримання обласної системи оповіщення виділили. Все працює і свою функцію обласна влада виконує. Громади теж в обов’язковому порядку мають утримувати свої системи оповіщення, адже це, в першу чергу, безпека жителів громад.
«Я закликаю жителів громад звертатись до своїх сільських, селищних, міських голів і запитувати у них, як працює на місцях система оповіщення. Адже це відповідальність і фінансування місцевого бюджету і місцевої влади,– наголосив Дмитро Живицький. – А ми будемо разом з обласним Департаментом цивільного захисту населення також звертатись до правоохоронних органів щодо службової недбалості окремих керівників органів місцевого самоврядування. Бо давати доручення чи просити голів громад діяти в інтересах своїх же жителів немає вже сил».