У Сумському театрі відбулася прем’єра вистави “Аліса в Дивокраї”
27 грудня на великій сцені Сумського театру імені Щепкіна відбулася премʼєра вистави за однойменним твором Льюїса Керрола “Аліса в Дивокраї”. Її грали виключно чоловіки. Про що розповіли глядачі та чим дивували актори – пише Суспільне.
Юрій Кулик на сцені Сумського національного театру імені Щепкіна виконує головну роль у виставі “Аліса в Дивокраї”.
“Як на мене, це одна з надзвичайно дивовижних ролей за всю мою кар’єру. Найскладніша, тому, що хлопцю грати дівчину дуже складно. Тим паче, що це не просто дівчина, а дитина. І були різні задачі режисерів, які складно було переосмислити і втілити в життя”, – розповів Юрій Кулик.
Над виставою працював режисер-постановник Владислав Писарев. Віддаючи данину класичному англійському театру, пояснює він, всі ролі у виставі виконували актори-чоловіки.
“Це казка Льюїса Керрола відома багатьом, але те, що вона доволі давня, їй понад 200 років. Є певні складнощі в її адаптації і в тому, щоб зробити зрозумілішою. Бо автор намагався розважити конкретну дівчинку з якою в нього були гарні стосунки й це такий жарт для неї. Але, першоджерело багатьох віршів на які він писав пародії у цій казці, ми вже навіть не можемо. І залишились згадки, певно, у цій Алісі. Тому, ми багато змінили, щоб це було зрозумілішим”, – пояснив Владислав Писарев.
Сумчанин Олександр Коваленко розповів, що відвідує усі прем`єри в сумському театрі.
“Всі вистави, що подобаються, дивимось по декілька разів. Зараз “Ніч перед Різдвом”, “Родина веселка”, там разів 20 був. “Ножиці” – дуже крута вистава, мені теж дуже подобається. І “Украдене щастя” – це хіт”, – розказав Олександр Коваленко.
“Ми театрали. Полюбляємо і наш театр, і Луганський. Щойно є можливість – одразу приходимо. Незалежно від того, де відбувається вистава”, – зазначила відвідувачка театру Наталія Василенко.
“Для мене особисто – це засіб культурного розвитку. Театр – це пізнання чогось нового і театр Щепкіна надає таку можливість. Заходиш однією людиною, а виходиш зовсім іншою. Щось зрозумів, для себе щось відкрив”, – розказав відвідувач театру Андрій Просяник.
Виставу до показу готували майже 9 місяців, зазначив директор театру Сергій Дорофєєв.
“Ми розпочали роботу над цією виставою у квітні-травні, а враховуючи безпекову ситуацію і різні обставини, які відбувалися в нашому житті, ми, на жаль, не змогли випустити цю прем’єру тоді, коли це було заплановано. Це вистава, над якою працювали режисери Оксана Тараненко і Владислав Писарев”, – пояснив Сергій Дорофєєв.
Відвідати виставу, яка за суттю є фрік-шоу, можна дітям віком від 12 років, говорить Сергій Дорофєєв. Представляти виставу глядачам планують до завершення сезону.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ