У Великому Висторопі провели обстеження в пересувній амбулаторії
У Великому Висторопі місцеві обстежилися в пересувній амбулаторії. Існує така у рамках проєкту “Мобільні Клініки Сумщини” — це проєкт благодійного фонду “Фортітьюд ЮА” та Лебединської лікарні.
![У Великому Висторопі на Сумщині місцеві обстежилися в пересувній амбулаторії У Великому Висторопі на Сумщині місцеві обстежилися в пересувній амбулаторії](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/960eb1f3d78226c7.jpg)
Місцева жителька Людмила Босенко прийшла до лікарів зі скаргою на погіршення здоров’я. Від її села до найближчої лікарні майже 30 кілометрів.
“Дізналася, що до нас приїдуть лікарі з 13 по 15 травня. Повісили оголошення, що буде сімейний лікар, вузькі спеціалісти і УЗД, і лабораторія, і аптека. Це зручно і не їхати в районну лікарню”, — розповіла жінка.
![У Великому Висторопі на Сумщині місцеві обстежилися в пересувній амбулаторії У Великому Висторопі на Сумщині місцеві обстежилися в пересувній амбулаторії](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/18712ba870f2c416.jpg)
Медики Лебединської лікарні їздять віддаленими населеними пунктами, які не мають сучасного обладнання та фахівців.
![У Великому Висторопі на Сумщині місцеві обстежилися в пересувній амбулаторії У Великому Висторопі на Сумщині місцеві обстежилися в пересувній амбулаторії](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/4ee1f193fcee6ba3.jpg)
У складі бригади, яка їздить по віддалених сільських амбулаторіях офтальмолог, невролог, акушер-гінеколог.
![У Великому Висторопі на Сумщині місцеві обстежилися в пересувній амбулаторії У Великому Висторопі на Сумщині місцеві обстежилися в пересувній амбулаторії](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/b846bd3fa2140eda.jpg)
За призначенням сімейного лікаря надаються УЗД та лабораторні дослідження, розповіла заступниця медичного директора з амбулаторної медичної допомоги Світлана Ярошенко.
![У Великому Висторопі на Сумщині місцеві обстежилися в пересувній амбулаторії У Великому Висторопі на Сумщині місцеві обстежилися в пересувній амбулаторії](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/ccd69ff5530d839b.jpg)
“Ось була жіночка вона за 52 роки взагалі не була на УЗД. Такого дуже багато. Це вкрай потрібно. Людина дізнається про свої хвороби. Ми її скеровуємо до лікарів, щоб запобігти найгіршому”, — говорить Тетяна Рева, лікарка ультразвукової діагностики.
![У Великому Висторопі на Сумщині місцеві обстежилися в пересувній амбулаторії У Великому Висторопі на Сумщині місцеві обстежилися в пересувній амбулаторії](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/f0a14bc435e76144.jpg)
“Привезла аптеку, тільки ми приїхали, люди вже чекали і отримували доступні ліки, які виписували сімейні лікарі, що треба, все отоварювали”, — розповіла провізорка Катерина Кобрик.
![У Великому Висторопі на Сумщині місцеві обстежилися в пересувній амбулаторії У Великому Висторопі на Сумщині місцеві обстежилися в пересувній амбулаторії](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/9cc39cc943fcb4ff.jpg)
Мобільна бригада вже була в 22 населених пункти. “За цей період було обстежено понад 3000 пацієнтів. Це і УЗД обстеження, лікар хірург, невропатолог, офтальмолог, сімейний лікар перед цим робить електронні направлення і скеровує їх до вузьких спеціалістів”, — говорить Світлана Ярошенко, заступниця меддиректора.
На території села зареєстровано 639 людей, додала староста Олена Коваленко: “По факту проживає 505 людей. Не кожний пенсіонер може собі дозволити і доїхати до Лебединської районної лікарні — це складно, особливо тим, у кого проблеми зі здоров`ям. А коли приїздять спеціалісти на територію села — це зручно і люди задоволені”.
За словами Олени Коваленко проєкт фінансує благодійний фонд “Фортітьюд ЮА”, тож усі обстеження та консультації для пацієнтів – безоплатні.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ