Чому села Сумщини масово виготовляють генеральні плани?
Як повідомили у відділі архітектури, містобудування та ЖКГ Глухівської РДА, сьогодні виготовленням генплану займається 17 населених пунктів району з 59 існуючих (без урахування двох ОТГ).
До цього підштовхнули зміни в законодавстві. Виявляється, без генерального плану населеного пункту люди не можуть зробити навіть прибудову в себе у дворі й оформити її. А в селі не дозволять побудувати жодного об’єкта соціальної сфери та благоустрою. На території Білокопитівської сільської ради в Будівельному, наприклад, не можуть замінити водонапірну вежу, хоча в цьому є нагальна потреба. В Есмані підприємець у будівлі колишньої контори зробив магазин, але не вдається оформити документи.
Генплан для Глухівського району розробляє ТОВ «Архітектурно-просторове планування». Трохи раніше сільські ради отримали на руки перспективні плани від підрядника, так би мовити, чернетки. З цих питань мали пройти обговорення з громадою. Днями підрядник буде зустрічатися з сільськими головами і вже остаточно вносити запропоновані зміни. До речі, деякі населені пукти приростуть на кілька десятків гектарів.
Генплан – річ недешева. Так, у минулому році на с. Лужки та сел. Есмань тільки за топооснову селищна рада заплатила 142 тис. грн. До кінця року ще треба віддати 290 тис. грн.
– Це майже весь вільний залишок бюджету селищної ради, який ми б могли використати, наприклад, для розвитку інфраструктури. Але генплан зараз – завдання номер один, – коментує Есманський селищний голова Віктор Давиденко. – Дуже важливо, що поява цього документу дасть можливість провести нову грошову оцінку землі, яка вже не робилась 10 років. А це збільшить надходження податків до місцевих бюджетів.