Чому в Шостці розмір абонплати за теплопостачання є одним із найвищих в Україні?
Представникам міської влади, громадськості та журналістам не вдалося почути від керівництва ТОВ «Харківенергоремонт» відповіді, яка турбує багатьох шосткинців – чому в місті розмір абонплати за послуги теплопостачання є одним із найвищих в Україні. Запрошені на круглий стіл тепловики, просто проігнорували це засідання. Що з цього вийшло?
«Вони не з’явилися попри те, що під час останньої розмови з нами вони пообіцяли надати розрахунки абонплати і пояснити, чому в Шостці вона є однією з найвищих по Україні», – підкреслив координатор Офісу розвитку громад Андрій Сурай.
Тож, засідання відбулося в односторонньому форматі. Як зазначила начальниця управління економіки Дар’я Гребенюк, здійснивши моніторинг розміру абонентської плати по Україні та Сумській області зокрема, керівництво Шосткинської громади запропонувало підприємству «Харківенергоремонт» знизити її вартість.
У свою чергу присутня на засіданні жителька нашого міста Ірина Деркач поцікавилася, чому споживачам у квитанціях за теплопостачання виставляється один і той самий коефіцієнт – без урахування погодних умов. «У розрахунках попередніх років застосовувалася відстоткова подача тепла. Тобто, при теплій погоді процентна подача тепла повинна бути близько 67%. По сьогоднішнім тарифам нам виставляють 100% подачу», – говорить жінка. Натомість Дар’я Гребенюк пояснила, що в той час, коли будинки не були оснащені приладами обліку, теплове навантаження розраховувалося відповідно до встановленої формули. «На сьогоднішній день у місті понад 90% будинків охоплені лічильниками. Відтак, нарахування вартості відбувається відповідно до їх показників», – зазначила керівник.
Повертаючись до питання абонплати, Дар’я Гребенюк озвучила її вартість в інших містах України. Варто зазначити, що граничний розмір цього платежу, встановлений згідно Постанови Кабміну, становить 33 грн. 74 коп. «Якщо у Шостці розмір абонплати складає 32 грн. 18 коп., то у Конотопі – 25 грн. 60 коп. Без вузлів обліку – 18 грн. 30 коп. У Сумах показник становить 32 грн. 39 коп., куди входить гаряче водопостачання – 15 грн. 34 коп., і постачання теплової енергії – 17 грн. 05 коп. По Глухову сумма складає 25 грн., по Чернігову – 36 грн. 48 коп., але з урахуванням гарячого водопостачання», – проінформувала вона. Менша абонплата також у Кам’янець-Подільському, Миргороді та інших містах, які моніторили представники міської влади.
«Це далеко не усі міста, але відповідна тенденція зберігається по всій Україні», – зауважила пані Гребенюк.
Шосткинка Ірина Деркач закцентувала увагу на необхідності встановлення в кожній квартирі лічильника тепла. Натомість Дар’я Гребенюк пояснила, що у нашому місті це зробити буде складно за певних технічних причин. «Підприємство може встановити індивідуальний лічильник тільки в разі горизонтального розведення в квартирах. Якщо воно вертикальне, то за Законом цього зробити неможливо», – говорить вона.
З огляду на те, що представники теплопостачаючої організації не прийшли на круглий стіл, організатори вирішили закрити засідання. Тож, питання щодо перерахунку абонплати залишилося відкритим.