Депутати затвердили інвестпрограму “Сумитеплоенерго”
Депутати Сумської міськради проголосували за інвестиційну програму ТОВ “Сумитеплоенерго” на 2020 рік. Її затвердили з третьої спроби.
За 10 млн 280 тис грн, які закладені в тариф на тепло, орендар міської ТЕЦ має відремонтувати мережу, якою постачається тепло та модернізувати обладнання.
“Якщо рішення буде знову ж таки негативне, ми всі повинні розуміти, що джерело для проведення ремонтів модернізації теплових мереж на наступний рік буде відсутнє”, – говорить директор ТОВ “Сумитеплоенерго” Дмитро Васюнін.
Його підтримує міський голова Олександр Лисенко. Говорить, що ці 10 млн можуть використати по іншому – у проекті під умовною назвою “перемичка” – для об’єднання сумської ТЕЦ із Котельнею північного промвузла.
“Проект ділиться на дві частини. Це 30 млн грн – ті роботи, які потрібно виконати на майновому комплексі, перше. І 40 млн грн, це те, що ми називаємо “перемичка”, друге. Якщо ми приймаємо рішення і знаходимо 40 млн грн, то ми додатково ці 10 млн грн використовуємо. І ми виходимо з цим проектом загальним», – говорить сумський міський голова Олександр Лисенко.
Депутатка міськради Ірина Рибальченко (і водночас заступниця директора Котельні північного промвузла) говорить: за документами, міста позбавили частини мереж. “Вчора ми отримали письмове повідомлення від трьох адресатів: «Сумитеплоенерго», департаменту ресурсних платежів та департаменту інфраструктури міста. 9 км мереж зникли. 9 км – це дуже велика цифра”, – говорить Ірина Рибальченко.
Далі інвестпрограму має розглянути Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Зробити таке регулятор мав до 1 листопада.
За розрахунками і баченням керівництва “Сумитеплоенерго”, за 10 млн 280 тис грн вони планують модернізувати котел у котельні по вулиці Нижньо-Сироватській, 66а та на 9 млн 300 тис. оновити мережі на трьох ділянках у районі вулиць Скрябіна, Герасима Кондратьєва та Ковпака. Результативність програми для споживачів – зменшення тарифу на тепло на 0,3%.
“Цих коштів, які закладаються за рахунок амортизаційних відрахувань не достатньо, щоб 320 км мереж підтримувати в нормальному стані. За 15 років експлуатації нашої ТЕЦ майже не копійки власного прибутку орендар не витратив на ремонт цих мереж”, – говорить директор ГО “Агенція міського розвитку” Андрій Фролков.