У м. Суми розпочато монтаж дахів у будинках на вулиці Металургів – Геннадій Демʼяненко
“Вся радість і втіха моя була”. Як з Угроїдів на Сумщині евакуювали жінку та її господарство
На фронті загинув воїн із Конотопщини Віталій Полосьмак
В Охтирці відбувся конкурс на пасажирські перевезення
Завтра у Сумах відбудеться зустріч з мешканцями, які постраждали від вибуху 24 березня
У Лебедині чоловік дав хабар лікарю ВЛК: справу передали до суду
На Сумщині планують співробітництво з Туреччиною у сфері управління відходами
Конотопські борці відзначилися в Естонії
На Велику Писарівку зранку скинули 7 авіабомбФОТО
Сумщина отримала 900 млн трансфертів: на що саме
Нардеп Тетяна Скрипка домагається врегулювання законодавчих норм отримання статусу дітей війни
Шахраї, представившись правоохоронцями, ошукали пенсіонерку з Охтирщини на 40 тисяч
Викладачка із Сум виграла “срібло” на чемпіонаті світу з науки, освіти, мистецтва та технологій
У Сумах попрощались із захисниками Павлом Обуховим та Сергієм Агеєвим
У Сумах п’яний водій збив дорожній знак і облаяв патрульнихФОТО
На Сумщині судитимуть ДСНСника, який разом із товаришем виправдовував агресію проти України
25-річний шосткинець потребує заміни обох тазостегнових суглобів
Сумські правоохоронці завершили слідство відносно чоловіка, який викрав людину
«Треба дати людям світло»: водій Глухівської дільниці електричних мереж про роботу на прикордонні Сумщини
СБУ і ДБР затримали на хабарі одного з керівників податкової служби Сумської області
Шосткинські спортсмени здобули 8 медалей на турнірі з бразильського джиу-джитсу у Києві
Роботодавцям Сумщини надали компенсацію за облаштування 21 робочого місця для осіб з інвалідністю
Росіяни атакували складське приміщення у Сумському районіФОТО
Яка ситуація з евакуацією у прикордонних громадах Сумщини
У Сумах автобуси 26-го маршруту тепер їздять і по середах
У Сумах узгодили перший міський безбар’єрний маршрут за 27 млн грн
Дубов’язівська громада з Конотопщини співпрацюватиме з Більшівцівською з Івано-Франківщини
На Сумщині продають арештований цегляний завод
«Білі янголи» врятували маломобільного чоловіка з обстрілюваної ворогом КраснопільщиниФОТО
У Сумах 18-річного водія спіймали на керуванні у стані сп’яніння

Хто повинен проводити повірку лічильників на Сумщині?

У зв’язку із зміною законодавства між споживачами послуг та обслуговуючими організаціями виникають спірні питання щодо обслуговування та повірки лічильників, або, як вони звучать в офіційній термінології – засобів вимірювальної техніки (ЗВТ). Тож начальник головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Віталій Моісеєнко роз’ясненив це питання.

– Пане Віталію, які вимірювальні прилади підлягають повірці і якими законодавчими актами регулюється це питання?

Відносини, що виникають в процесі провадження метрологічної діяльності, регулюються Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та іншими нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності.

Засоби вимірювальної техніки,  результати вимірювань яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків за спожиті теплову енергію і воду, електроенергію, газ відносяться до законодавчо регульованих     засобів вимірювальної техніки.

Відповідно  до частини 6 статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.

Порядок проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів затьверджено Наказом Мінекономрозвитку  і торгівлі України, від 08.02.2016 № 193. Повірку ЗВТ проводять згідно з методиками повірки, які містяться в нормативно-правових актах або національних стандартах.

Перелік категорій законодавчо регульованих ЗВТ, що підлягають періодичній повірці, затверджено постановою Кабінету Міністрів України  від 04.06.2015 № 374.

До зазначеного переліку, зокрема, належать: лічильники води; лічильники активної (класи точності 0,01-2,0) та реактивної (класи точності 0,01-3,0) електроенергії (пункт 39); лічильники газу та пристрої перетворення об’єму (використовуються для проведення розрахунків за поставлений та/або спожитий природний газ); теплолічильники та теплообчислювачі.

– Чи потрібно дотримуватись інтервалів у перевірці лічильників? І які саме інтервали є для вимірювальних приладів?

Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці, встановлюється Кабінетом Міністрів України.  Міжповірочні інтервали законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки за категоріями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності.

У кожного виду засобу вимірювальної техніки є свій міжповірочний інтервал. Дане питання регулюється наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.10.2016 № 1747 “Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями”

Так, відповідно до затверджених міжповірочних інтервалів:

– для лічильників води та теплолічильників установлено міжповірочний інтервал – 4 роки;

– для лічильників газу та пристроїв перетворення об’єму (використовуються для проведення розрахунків за поставлений та/або спожитий природний газ) класу 1,0 установлено міжповірочний інтервал -2 роки; класу 1,5 – 8 років;

– для лічильників активної електроенергії електромеханічних однофазних (класи точності 0,5–2,0 і А, В) установлено міжповірочний інтервал 8 (16) років; лічильників активної та реактивної електроенергії статичних однофазних (класи точності 0,2S-3,0 і А, В, С) – 6 (16) років; лічильників активної та реактивної електроенергії електромеханічних трифазних (класи точності 0,5-,0 і А, В) – 4 (10) років; лічильників активної та реактивної електроенергії статичних трифазних (класи точності 0,2S-3,0 і А, В, С) – 6 (10) років; лічильників активної та реактивної електроенергії (класи точності 0,01-0,1) – 1 рік.

– Так, хто ж таки має,чи за чий кошт, мають проводити повірку засобів вимірювальної техніки?

Слід зазначити, що, з набранням чинності Закону про комерційний облік, змінено підходи до обліку комунальних послуг, а також встановлення та обслуговування засобів обліку води та теплової енергії.

Змінами до частини 4 статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» визначено, що:
Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну енергію і газ), що є власністю фізичних осіб, спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро- і газопостачання.

Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну енергію і газ), що є власністю фізичних осіб, спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку, покладається на суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро- і газопостачання.
Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків за спожиті теплову енергію і воду) покладається на суб’єктів господарювання, що здійснюють обслуговування відповідних засобів вимірювальної техніки.
Періодична повірка засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну енергію і газ) проводиться за рахунок тарифів на електро- і газопостачання. Періодична повірка засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків за спожиті теплову енергію і воду) проводиться за рахунок внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку, встановлених відповідно до Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”.
Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором, а у разі укладення співвласниками багатоквартирного будинку індивідуальних договорів про надання відповідної комунальної послуги періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) таких вузлів обліку забезпечуються виконавцем комунальної послуги за рахунок плати за абонентське обслуговування, встановленої відповідно до Закону України “Про житлово-комунальні послуги”.

За визначенням, наведеним у статті 1 Закону про комерційний облік, вузол розподільного обліку – вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлях, де налічуються два та більше споживачів. Згідно з частиною другою статті 6 Закону про комерційний облік обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку/приладів-розподілювачів теплової енергії здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено законом або договором.

 

Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) лічильників води та теплової енергії, що забезпечують індивідуальний облік в квартирах за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором У разі укладення співвласниками багатоквартирного будинку індивідуальних договорів про надання відповідної комунальної послуги періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) таких вузлів обліку забезпечуються виконавцем комунальної послуги за рахунок плати за абонентське обслуговування, встановленої відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги»
Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) лічильників електричної енергії і газу за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро- і газопостачання;періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро- і газопостачання

– Хто має право проводити повірку засобів вимірювальної техніки?

Відповідно до частини п’ятої статті 17 Закону “Про метрологію та метроллогічну діяльність”, повірка законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, проводиться:

–        науковими метрологічними центрами, які мають міжнародно визнані калібрувальні та вимірювальні можливості за відповідними видами та підвидами вимірювань, та/або із застосуванням національних еталонів;

–        науковими метрологічними центрами, метрологічними центрами та повірочними лабораторіями, уповноваженими на проведення повірки відповідних засобів.

Перелік уповноважених організацій на проведення повірки ЗВТ розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (http://www.me.gov.ua) в підрозділі «Метрологія» розділу «Технічне регулювання» рубрики «Діяльність».

Повірка лічильників проводиться відповідно до Порядку проведення повірки законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08.02.2016 № 193.

Позитивні результати повірки лічильників засвідчують записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційних документів та/або оформлюють свідоцтво про повірку ЗВТ за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку.

Для лічильників, які визнані за результатами повірки такими, що не відповідають установленим вимогам, оформлюють довідку про непридатність ЗВТ за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку.

sumypost.com

Поділитися в соціальних мережах
08 січня
Деревина під прицілом: дискусії навколо нового законопроєкту №4197-Д
07 червня
Як визначити свою чергу на відключення електроенергії не заходячи на сайт обленерго?
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу