Мешканці будинку в Сумах півстоліття не бачили ремонту в дворі
Мешканці багатоповерхівки на Леваневського в Сумах шостий рік просять, аби їм відремонтували територію навколо будинку. За їхніми словами, з часу його появи, — понад півстоліття тому, тут не проводили ніяких робіт, пише suspilne.media.
На подвір’ї біля будинку №12 зранку 12 серпня зібрались близько 20 мешканців. Люди хочуть, аби їм відремонтували тутешню дорогу та зробили тротуари.
“Дорога вся зруйнована, вибита. До під’їзду доріжками теж неможливо ходити. Ось з паличкою ходжу, боюся, щоб не впасти. Швидка допомога заїхати не може. Два роки тому в перед інсультном стані мене забирала швидка, ви не уявляєте, як трясло по нашій дорозі, підкидало на тапчані, не думала, що й жива доїду до лікарні”, — каже мешканка будинку №12 Рима Крупська.
“Наша знаменита калюжа. У найсухіше літо вона не висихає ніколи. Коли йде дощ, — розливається до такого розміру, що практично перейти неможливо”, — говорить мешканка будинку №12 Марина Карапузова.
Дорогу тут ладнали востаннє, говорять люди, як зводили будинок.
“Ми знаємо, що уже виділені чергові кошти на євроремонти дворів. Однак ми не впевнені, що ми — в списку. Нас там просто ігнорують. Будинки, які через вулицю, проспект Шевченка, вже відремонтовані. У них — шикарні європодвір’я. Цим будинкам всього лише по 20 років”, — каже мешканка будинку №12 Олена Тригуб.
Аби прибудинкову територію відремонтували, мешканці говорять, що тричі ходили до міського голови та писали в управління капітального будівництва.
“У мене є відповідь 2015 року, що “наразі ведуться ремонти внутрішньобудинкових доріг”, і ми не включені в проєкт. Отримав аналогічний лист в червні 2021 року, в якому написано, що “управлінням направлено листа до голови постійної комісії з питань планування соціально-економічного розвитку. У разі позитивного вирішення питання буде виготовлена проєктно-кошторисна документація”. Відписка аналогічна, яку надсилають кожен рік”, — зазначає голова будинкового комітету Сергій Колісніченко.
“Я — розпорядник коштів, тобто розпоряджаюся тим, що мені дали. Євродвори приймаються рішенням сесії. Тобто, депутатський корпус голосує за назву об’єктів і виділення грошей на ці об’єкти. Я ніяк не впливаю на цей список, тому що за нього навіть не голосую. Якщо гроші виділені, ми як мінімум, в цьому році зробимо проєктну документацію”, — розповів начальник управління капітального будівництва Сумської міськради Віталій Шилов.
Що стосується 2022 року зазначив: “Будемо подавати свої пропозиції на основі рішень 2021 року, там, де ми зробили документацію. Однак яке рішення прийматимуть депутати, не можу сказати. Новий депутатський корпус — євродвори ставлять абсолютно нові. У мене — купа розробленої документації, яка буде просто лежати й чекати свого часу, тому що вони зараз дають абсолютно нові назви. Було прийнято в лютому, виділені гроші, об’єкти нам накидали нові, а грошей додали щось в районі 2 або 3 млн грн”.
Понад сотню адрес, які збирались робити, затвердили на сесії пів року тому. На це планували 50 млн 200 тис. грн. На позаминулій сесії депутати додали до списку ремонтів на цей рік ще 125 адрес і 7 млн грн. Серед них Леваневського, 12 немає.
Суспільне намагається отримати коментар від голови бюджетної комісії Вадима Акпєрова щодо ремонту дворів. Зокрема, їх титульного списку.