На працівників “Міськводоканалу” відкрили нові кримінальні провадження
Крім звинувачень директора Анатолія Сагача у нібито неналежному виконанні службових обов’язків, прокуратура ініціювала ще одне кримінальне провадження для вручення нових підозр. Так, окрім директора, повістки отримали також головний інженер та начальники підрозділів, на підприємстві здійснена виїмка документів.
На цей раз підставою для досудового розслідування став репортаж телеканалу «112 Україна» щодо забруднення водного середовища р. Псел в районі розташування с. Старе Село неочищеними стоками, які, на думку журналістів, надходять з очисних споруд КП «Міськводоканал».
Слід зазначити, що сюжет, на якому базується досудове розслідування правоохоронців, належить каналу, ліцензію якого анульовано, а ретрансляцію та розповсюдження телепрограм – заборонено в Україні.
Незважаючи на факт проведення Державною екологічною інспекцією у Сумській області планової перевірки в період з 25 січня по 5 лютого поточного року (за результатами якої водоканал отримав акт, штраф та припис), уже в квітні 2021 року до підприємства з ухвалою суду на досудову перевірку завітали правоохоронці.
“У працівників підприємства постає логічне питання: а що за цей короткий проміжок часу могло змінитися на станції очисних споруд?
Адже КП «Міськводоканал» не будує нових об’єктів, лише експлуатує та обслуговує те обладнання та мережі, яке на сьогодні має місто, і не має коштів у сумі понад 1 млрд грн для здійснення реконструкції.
Окрім того, підприємство ніколи не приховувало того факту, що технологія та система обладнання фізично зношена та застаріла, і, відповідно до проєктів 60-70-х років, не здатна ефективно очищувати такі високі концентрації забруднюючих речовин, які сьогодні надходять на очисні споруди з міста. Лабораторією очисних споруд та Держекоінспекцією фіксуються перевищення граничнодопустимих концентрацій за деякими показниками, проте підприємство ніколи не скидало неочищені стічні води.Кожна перевірка очисних споруд завершується мінімум штрафами для підприємства. Чим більше позапланових перевірок, тим більше коштів вилучається з комунального підприємства, які могли б бути витрачені принаймні на заміну аварійних ділянок труб.
Загалом, за період 2018-2020 років правоохоронними органами здійснено на підприємстві 3 обшуки та 5 тимчасових доступів із виїмкою документів, контролюючими органами різних відомств проведено 46 перевірок.
Надмірна увага до діяльності КП «Міськводоканал» з боку силових структур останнім часом суттєво ускладнює робочий процес, розбалансовує діяльність відділів, відволікаючи працівників від основних виробничих завдань. Численні позапланові «ревізії» негативно впливають на психологічний клімат в колективі та діяльність структурних підрозділів підприємства.
Колектив КП «Міськводоканал» робить усе належне, щоб послуги з водопостачання та водовідведення були безперебійними та якісними, тож розраховує на розуміння й відповідальність не лише споживачів, які повинні вчасно ці послуги оплачувати, але й об’єктивність і правомірність роботи органів, які контролюють та перевіряють діяльність підприємства, повідомляє сайт КП СМР «Міськводоканал»”, – пишуть на сайті підприємства.