Порушення на 38 об’єктах із 63: На Сумщині перевірили якість водопостачання
За 10 місяців поточного року фахівці Держпродспоживслужби в Сумській області провели перевірки 63 об’єктів централізованого водопостачання.
Як повідомили в обласному Департаменті житлово-комунального господарства та енергетики, порушення санітарного законодавства виявлено на 38 об’єктах або у 62%. Серед основних порушень – недотримання виробничих програм відомчого лабораторного контролю води питної за показниками якості та безпеки, неналежне утримання зон санітарної охорони водних об’єктів, невідповідність результатів досліджень води питної вимогам ДСанПіН 2.2.4.171-10 за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками.
За результатами планових, позапланових перевірок та комісійних обстежень керівникам та власникам об’єктів водопостачання і водовідведення надано 58 приписів чи пропозицій щодо усунення виявлених порушень, в тому числі 37 приписів стосовно незадовільних результатів досліджень проб води за санітарно-гігієнічними та мікробіологічними показниками як на спорудах підприємств водопостачання, так і в розподільчій мережі.
У ході проведених заходів державного нагляду на об’єктах водопостачання протягом 2021 року лабораторно було досліджено 164 проби води з мереж та споруд централізованого водопостачання на відповідність вимогам за показниками мікробіологічної безпеки та 161 пробу за санітарно-хімічними показниками.
Відхилення від гігієнічних нормативів в ході досліджень води питної за мікробіологічними показниками виявлені в 4 пробах (2,43%), а саме за вмістом БГКП та ентерококів. За санітарно-хімічними показниками в 47 пробах (29,2% – за вмістом заліза загального та показником загальної жорсткості, в 2 пробах води встановлено перевищення вмісту амонію).
Керівникам об’єктів, де за результатами досліджень була встановлена невідповідність питної води гігієнічним нормативам, направлялись пропозиції щодо негайного вжиття заходів по забезпеченню населення якісною питною водою, усуненню порушень з послідуючим лабораторним контролем води за показниками якості та безпечності.
Також за результатами комісійних перевірок та за фактами невідповідності гігієнічним нормативам питної води керівникам територіальних громад направлено 34 інформаційні листи з пропозиціями вжити заходи щодо усунення порушень і забезпечення дітей якісною питною водою.
Всього за порушення санітарного законодавства в частині забезпечення населення якісною та безпечною питною водою за період з січня по жовтень 2021 року заходи адміністративного впливу у вигляді штрафних санкцій застосовано до 25 посадових осіб.