Шосткинці вимагають повернути теплопостачальну організацію в комвласність
Вчора, 13 грудня, у мікрорайоні Капсюль відбулися збори мешканців багатоквартирних будинків, які обслуговує теплопостачальна організація «Шостка-тепло» (вул. Березовий Гай, Заводська, Бульварна, Стальська, Слобідська, 3-го пров. Джамбула, пров. Народного). Збори ініціювали активісти, мешканці цих же будинків Наталія Пономаренко, Василь Старков, Вероніка Мигаленко.
На зустріч запросили представників міської влади, депутатів, керівництво ТОВ «Шостка-тепло», журналістів.
Присутні висловлювали обурення з приводу підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення, високих тарифів на опалення. При цьому капсюльчани відзначали, що залишає бажати кращого якість послуг «Шостка-тепло». Люди обурені тим, що опалення дороге, а в їх квартирах (а це 12 будинків на 100-150 квартир) – холодно. Батареї ледве теплі. Лише в окремих квартирах температура повітря 17-18 градусів, на останніх поверхах і в кутових квартирах 12-14. Так само холодно і в двох дитсадках №4 і 29 і школі №4. При тому, що в цьому ж мікрорайоні, в будинках, де послуги теплопостачання надає «Імпульс» – значно тепліше.
Крім того, присутні відзначали необхідність утеплення магістральних тепломереж. Труби, що йдуть до будинків, місцями зовсім заізольовані, голі (в останній раз, за словами виступаючих, їх утеплювали року три назад), відповідно, є втрати тепла.
Як зазначає Наталія Пономаренко, в їхньому будинку №35, під час опалювального сезону (чомусь не влітку), теплопостачальна організація зняла лічильник тепла на будинок. А без будинкового лічильника, якщо на вулиці плюсова температура, вартість опалення дорожче.
До того ж 5 грудня стався випадок, коли один з будинків №33 по вул. Заводській на день зовсім відключили від опалення без підстави, не повідомивши попередньо ні мешканців, ні ЖКО. Тоді на місце виїжджали представники міської влади, теплопостачальної організації, опалення включили тільки до вечора.
З приводу ситуації, що склалася, зверталися і в міськвиконком, і на «гарячу» урядову лінію, але марно ….
Керівник ТОВ «Шостка-тепло» Дмитро Чичак на збори не приїхав, але на зустрічі був присутній його заступник.
Як пояснив головний інженер ТОВ «Шостка-тепло» Дмитро Савченко, повірка внутрішньобудинкових лічильників проводиться один раз на 4 роки. В даному будинку, де зняли лічильник, повинні були перевіряти в наступному році. Але на момент початку опалювального сезону під час обходу була встановлена несправність лічильника, тому його зняли і відправили на перевірку і ремонт в Суми і вже отримали назад.
Що стосується відключення опалення в будинку №33 по вул. Заводській, Дмитро Савченко пояснив, що мешканці будинку з метою економії зливають воду з систем опалення в каналізацію в квартирах.
– Раніше, в 80-і роки цей будинок користувався гарячою водою (там так була зроблена розводка) з систем опалення. На сьогоднішній день ситуація інша. О першій годині ночі в системі опалення впав тиск з 5,2 до 4,2 і пішло підживлення 5 кубів на годину. Це зафіксували наші прилади, які контролюють тиск і температуру. Вранці ми пішли шукати цей злив або порив. З’ясували, що в цьому будинку йде слив. Закрили подачу і обратку в будинку, і в системі нормалізувався і тиск, і підживлення. Опалення ми відключили лише на пару годин, щоб з’ясувати, де йде витік. Опалення було включено в 18.00 в присутності працівників «Водоканалу», міськвиконкому … Ті, хто створили ініціативну групу, нехай пройдуть по квартирах цього будинку і виявлять товариша, який зливає, – розповів Дмитро Савченко.
Капсюльчани обурилися, адже в батареях практично холодна вода, і опалення, як вони відзначають, дали тільки до 21.00.
– За листопад, коли практично не було опалення, у людей «поплив» ремонт в квартирах, з’явилася цвіль. Чому ми повинні платити «Шостка-тепло» ?! За те, що я почав піднімати бучу, щоб навести порядок, вони без будь-яких підстав прийшли, відключили мій будинок від опалення, а потім мене звинуватили, що я краду по 7 тонн води, на 3-му поверсі, самовільна врізка! – каже Василь Старков.
На зустріч з жителями мікрорайону приїхали і представники влади: в.о. заступника міського голови Ольга Ткаченко, представники управління житлово-комунального господарства Геннадій Мелашенко та Микола Краснощок.
– На місця виїжджає комісія, ці останні дні температура теплоносія йде, згідно з графіком. Були дні, коли йшло зниження, а температура на вулиці була мінусова – до мінус 11, і в будинках, як кажуть тепловики – недогрів. За ці дні і в будинку, де один день було відключено опалювання, людям оплата буде знижена … Я задоволена цією зустріччю, є ряд болючих питань, які люди з ходу задавали, і я про це не все знала, йдемо на контакт, чекаю до себе , і будемо всі питання вирішувати індивідуально, – зазначила Ольга Ткаченко.
За її словами, по котельні створена комісія, яка буде розбиратися в проблемних питаннях. Підняли і питання індивідуального опалення. За словами Ольги Ткаченко, міськвиконком наполягатиме, щоб “Шостка-тепло” не перешкоджало людям, які мають дозвіл комісії міськвиконкому на установку.
Нагадаємо, в жовтні поточного року з міського бюджету рішенням виконкому міськради було виділено 1,5 млн. грн. для виплати одноразової матеріальної допомоги (по 950 грн.) жителям мікрорайону Капсюль, яких обслуговує ТОВ «Шостка-тепло», на компенсацію витрат на послуги з теплопостачання. Ці гроші повинні були надійти в «Шостка-тепло», щоб погасити заборгованість за газ. Чи не погасивши 90% боргу, теплопостачальна організація не змогла б отримувати газ і розпочати опалювальний сезон. Ольги Ткаченко повідомила, що і на сьогоднішній день борги у людей за опалення ще є:
– Проблеми з «Шостка-тепло» ніхто не приховує. Була ситуація, коли ми разом з вами, жителями і депутатами, вирішили ситуацію, щоб запустити це підприємство. Підприємство знаходиться в стадії ліквідації. На сьогодні борг населення – 11 будинків, яке обслуговує це підприємство, – складає більше 5 млн. Потрібно разом, не тільки влади, боротися за те, щоб у нас було комфортно і тепло.
За підсумками зустрічі присутні створили ініціативну групу на чолі з Василем Старковим. Сформували вимоги до теплопостачальної організації: утеплити тепломережі, підвищити температуру опалення, повідомляти мешканців про зняття лічильників і запрошувати на час зняття показань, щодня теплопостачальним організаціям «Шостка-тепло» та «Імпульс» передавати параметри води в теплосистеми представникам ініціативної групи.
Якщо протягом двох тижнів вимоги не будуть виконані, капсюльчани мають намір йти до міського голови і на сесію міськради з вимогами повернути теплопостачальне підприємство з приватної в комунальну власність, тобто в руки громади.