Сумчани так і не побачать офіційних пляжів
Принаймні таку відповідь за підписом мера Сум отримала електронна петиція «Створення офіційних пляжів у Сумській міській територіальній громаді».
“У зв’язку із регулярними нещасними випадками на воді та з метою безпечного перебування людей на пляжах, які знаходяться на території міста Суми, наполягаємо на створенні офіційних зон відпочинку біля водойм.
А саме, у багатолюдних місцях відпочинку зробити:
1. Паспорт підводної частини акваторії пляжу.
2. Акт водолазного обстеження дна.
3. Карту виміру глибин дна акваторії.
4. Акт про усунення перешкод з дна акваторії пляжу.
5. Передбачити кошти на створення рятувального поста.
6. Облаштувати рятувальні стенди із надувним кругами та ін.
У разі не можливості створення офіційних пляжів:
1. У багатолюдних місцях відпочинку, кожні 30м., встановити знаки « КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО» та «НЕБЕЗПЕЧНО»”, – писав автор петиції після трагічного випадку на Блакитних озерах, коли загинула молода дівчина.
Відповідь на електронну петицію, підготовлена директором департаменту інфраструктури Олександром Журбою за підписом мера Сум Олександра Лисенка максимально бюрократична і цинічна:
“За результатами розгляду петиції щодо створення офіційних пляжів у Сумській міській територіальній громаді, повідомляємо наступну інформацію.
На цей час на території Сумської міської територіальної громади відсутні визначені земельні ділянки та водний простір, придатні для організації пляжів відповідно до вимог безпеки до пляжів, місць відпочинку на водних об’єктах згідно з Правилами охорони життя людей на водних об’єктах.
Одночасно повідомляємо, що листом від 17.06.2021 № 7304-04.1/21 Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області «Щодо проведення досліджень води водойм м. Суми в місцях масового відпочинку» надано інформацію, що за результатами проведених ними лабораторних досліджень встановлена невідповідність відібраних 10.06.2021 року проб води в місцях масового відпочинку населення міста за показниками мікробіологічної безпеки в місцях відбору води на річці Псел та з Блакитних озер, що вказує на невідповідність води діючим санітарним нормам.
Враховуючи вказане вище, а також із відсутністю визначених на території Сумської міської територіальної громади (далі – МТГ) земельних ділянок та водного простору, придатного для організації пляжів, які б відповідали вимогам наказу Міністерства внутрішніх справ України від 10.04.2017 № 301 «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 04 травня 2017 року за № 599/30434, комісією з питань ТЕБ та НС Сумської МТГ питання затвердження переліків визначених місць масового відпочинку людей на водних об’єктах не розглядалось, відповідальні особи за зонами масового відпочинку населення не визначалися.
Відділом з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Сумської міської ради висвітлюються на інформаційному порталі Сумської міської ради та у засобах масової інформації пам’ятки щодо правил поведінки населення на водних об’єктах та застереження щодо заборони купання у невстановлених місцях.
З метою попередження загибелі людей на водних об’єктах, розташованих на території Сумської МТГ, Виконавчим комітетом Сумської міської ради спільно з фахівцями комунальної установи «Сумська міська рятувально-водолазна служба» вживаються заходи щодо забезпечення охорони життя і здоров’я мешканців міста Суми в місцях відпочинку біля води.
У 2021 році водолазами вищезазначеної установи обстежено та очищено 8 907 м2, а саме сім зон відпочинку на озері Чеха (4100 м2) та на річці Псел в парку ім. Кожедуба (так званий «студентський пляж») – 2950 м2, біля Харківського мосту – 300 м2, на базах відпочинку «Олдиш» (300 м2), «Поляна Гриль Парк» (150 м2), «Мамаївщина» (100 м2), «Вітязь» (152 м2), «Островок» (100 м2), «Бунгало» (50 м2), у дитячих оздоровчих таборах «Зоряний» КП «Шляхрембуд» (225 м2), «Універ» (80 м2), «Сонячний» (100 м2), «Зоряний» ПАТ «Сумихімпром» (300 м2).
Комунальною установою «Сумська міська рятувально-водолазна служба» після обстеження та очищення акваторії дна видаються:
– паспорт підводної частини акваторії пляжу;
– акт водолазного обстеження дна;
– карта виміру глибин дна акваторії;
– акт усунення перешкод з дна акваторії пляжу.
Додаток: копія листа ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області від 17.06.2021 № 7304-04.1/21 на 1 арк. в 1 прим.