Сумчанин «приватизував» місце для парковки у дворі багатоповерхівки
Свого часу архітектори та будівельники, завдяки яким у Сумах з’явилися цілі мікрорайони, не розраховували на те, що коли-небудь у нашому місті буде так багато автомобілів.
Тому сьогодні сварки за місце для стоянки у дворах – звичайна справа. Після того, як в обласному центрі з’явилася програма «євродвір», ситуація трохи покращилася, так як під час робіт передбачено організацію паркувальних місць (кишень) для 4-6 автомобілів. Але що робити, якщо машин 30, а місць усього 4? Один заповзятливий таксист, який проживає в будинку №39 на вул. Р. Атаманюка, придумав, як вирішити цю проблему для себе.
– У дворі нашого будинку зробили невелику кишеню для паркування на чотири авто, – розповідає Сергій. – паркуватися там, як то кажуть, хто встиг, а хто ні, як зазвичай, – під тротуар ставав. І ось в один прекрасний момент на цій парковці з’явилося два паркувальних бар’єри, які закриваються на замок. Виявилося, що один сусід, який, до речі, нечасто з’являється вдома, таким чином забронював собі та ще одному мешканцю місце під сонцем. Молодець, звичайно, нахабство – друге щастя. З ним неодноразово розмовляли. Він пояснює, що це нібито він домовився, щоб у нас зробили євродвір, і на його ж прохання зробили цю парковку. Тому він вважав, що має право закріпити за собою місце для паркування. Ми спілкувалися з депутатом по округу, який приїжджав до початку робіт, і він взагалі нічого не чув про те, що хтось приходив і просив. У нас ОСББ. Звернулися до голови, а вона у відповідь: я нічого не знаю, розбирайтеся з ним самі. В однієї сусідки в будинку маленька машина, і, коли таксиста не було, вона акуратно поставила своє авто на «його» місце, об’їхавши обидва бар’єри. Те, що потім відбувалося, культурними словами передати неможливо. Але ми всі стали реально побоюватися за наші машини. Що нам робити?
У поліції пояснили, що якщо у людини немає ніяких документів на земельну ділянку, вона не може обмежувати доступ до неї іншим мешканцям. Тим більше що прибудинкова територія є місцем загального користування. Таким чином, мешканці можуть самі провести демонтаж незаконно встановлених паркувальних бар’єрів у присутності голови ОСББ, яка повинна зафіксувати все, після чого вручити майно його власнику. Якщо є така необхідність, мешканці можуть звернутися в поліцію із заявою про присутність представників правопорядку під час демонтажу.
shans.com.ua