Стали відомі подробиці різанини на вулиці Героїв Крут
У Путивлі школярів відправили на дистанційку через холоднечу в класах
Сумську молодь запрошують покращити свій рівень англійської мови
Сумчани стали п’ятими на чемпіонаті України зі стрільби з луку
У Ромнах визволяли матір із сином-інвалідом
У Шостці піймали викрадача автомобільного колеса
У Сумах взяли під варту чоловіка, який із ножем напав на сусіда
На Сумщині коронавірус підхопили ще 2 студенти і 4 педпрацівники
Куди звертатися жителям Сумщини, щоб вирішити питання постачання електроенергії?
У СУМАХ БІЛЯ МОЛОДШОЇ ШКОЛИ ВАЛЯЮТЬСЯ ВИКОРИСТАНІ ШПРИЦИФОТО
15-25 тис. грн: кому роботодавці Сумщини платять найбільше?
У Шостці на навчальну автівку впало дерево. Постраждали двоє
На Сумщині блокували канал нелегальної міграції між Україною та Росією
Сніг та ожеледь: На Сумщині погіршаться погодні умови
ЦВК оголосила переможця виборів мера Конотопа
У Сумах мешканці двох вулиць – без води
У Глухові здорожчає проїзд у громадському транспорті
На Сумщині ще один суд взяли під охоронуФОТО
Сумська філармонія вже відновила роботу після локдауну
Звалище медвідходів у Старому Селі: судитимуть заступника директора ТОВ за нелегальне зберігання і утилізацію
У Шостці на 1 вакансію претендують близько 30 безробітних
На Сумщині визначили переможців конкурсу “Нові технології у новій школі”
Як на Сумщині відзначали “Проводи зими” у 80-тіФОТО
Скільки свідоцтв про народження видали на Сумщині прямо в пологових будинках?
Сумські нацгвардійці отримали штатну зброю
Сумщина готується до вакцинації проти коронавірусу
В Охтирському районі від знищення врятували житловий будинокВІДЕО
У Глухові судили двох чоловіків, які обікрали АТБ
У RGM group виготовили залізобетонні палі та мостові плити для об’єкту в с.Заруцьке
Вартість одного перевезення пасажира у тролейбусі в 2020 році становила мінімум 7,46 грн

Сумський департамент інфраструктури – про виконану за 2020 рік роботу

Один із головних розпорядників коштів – департамент інфраструктури міста доповів про результати роботи структурного підрозділу міської ради за 2020 рік.

Директор департаменту інфраструктури міста Олександр ЖУРБА повідомив, що, як і раніше, основними пріоритетами роботи департаменту залишались утримання міста в належному стані, допомога житловому фонду, ефективність та якість. Водночас значна увага приділялась приватному сектору та сільським територіям, що приєднались до Сумської міської територіальної громади.

«Основні завдання на 2020 рік, які передбачались у відповідності до плану, – виконані, – ми утримували Суми в належному стані, сприяли вирішенню питань житлового фонду, реалізовували екологічні проєкти. Що не менш важливо, посилили роботу у напрямку розбудови об’єктів благоустрою – зелених насаджень, парків, скверів, дорожньої інфраструктури, прибережної захисної смуги, вивезення несанкціонованих сміттєзвалищ. Плідною була й співпраця з приєднаними сільськими радами. Зокрема, ми передбачили там утримання вуличного освітлення, врахували поточний ремонт доріг, зупинок пасажирського транспорту та інших об’єктів благоустрою. На даний час громади передають майно до комунальної власності на баланс департаменту інфраструктури, а після інвентаризації обговорюватиметься капітальний та поточний ремонти низки об’єктів. Безпосередньо у Сумах у 2021 році містянам слід чекати оновлення автошляхів, заміну ліфтового обладнання, капітальний ремонт покрівель і інженерних мереж, модернізацію освітлення та облаштування доріжок і дитячих майданчиків у міському парку ім. Кожедуба, завершення реконструкції скверу біля МЦ «Романтики» та капітальний ремонт мосту на вул. Білопільський шлях», – анонсував посадовець.

Детальніше про роботу комунальних підприємств (КП «Міськсвітло», КП «Зеленбуд», КП «Сумикомунінвест», КП «Спецкомбінат», КП «Паркінг», КП «Сумижилкомсервіс», КП «Сумиенергоцентраль» тощо), підпорядкованих департаменту, розповів начальник управління житлово-комунального господарства департаменту інфраструктури міста Віктор ПАВЛЕНКО.

Зокрема, в інтерв’ю Інформаційному порталу Сумської міської ради він повідомив, що протягом звітного періоду КП «Шляхрембуд» виконало поточний середній ремонт однієї з найбільших дорожніх артерій міста – вул. Харківська (58,1 тис. м2) на суму 120 млн грн. за рахунок субвенції з держбюджету. До слова, подаватимуть документи на отримання державного фінансування на ремонт магістральних доріг й у 2021 році – вул. Прокоф’єва та пр-т М. Лушпи. За рахунок коштів бюджету Сумської міської територіальної громади комунальне підприємство також провело поточний ремонт вулично-дорожньої мережі (98 тис. м2), замінило 209 дорожніх знаків, нанесло 8,9 тис. м2 дорожньої розмітки та інше.

З боку КП «Міськводоканал» в аналізований період сумчанам у штатному режимі надавались послуги з водопостачання та водовідведення, проводився ремонт інженерних систем та заміна люків, оновлювалось відповідне обладнання, в той час як загальна сума заборгованості перед даним комунальним підприємством сягає 42 млн грн., з яких 36 млн грн., – борг споживачів, хоча і за вчасно отримані послуги.

На КП «Центр догляду за тваринами» надавали послуги з регулювання чисельності тварин у населених пунктах, в тому числі й безпритульних, – санітарний підбір трупів тварин, утримували чотирилапих у притулку, стерилізацію, відлов та повернення на територію міста. Водночас комунальним підприємством проводився облік і реєстрація безпритульних тварин. У планах КП «Центр догляду за тваринами» придбання спеціального крематорію для тварин, видатки на який вже закладено.

Інші комунальні підприємства функціонували також у штатному режимі, не зменшуючи обертів у реалізації поставлених завдань.

Проводилась активна робота й у напрямку санітарної політики, наголосила головний спеціаліст відділу санітарного очищення міста та поводження з ТПВ управління ЖКГ департаменту інфраструктури міста Анна ДЕНИСОВА. У цьому році було затверджено Схему санітарного очищення Сумської міської територіальної громади та норми надання послуг з вивезення побутових відходів, що утворились на території громади, проведено конкурс з визначення виконавців послуг з поводження з побутовими відходами.

Крім того, у 2020 році департаментом сумісно з КП «Сумижилкомсервіс» виготовлено проєктно-кошторисну документацію з реконструкції у 2021 році полігону для складування ТПВ (для будівництва III черги полігону), розташованого на землях Великобобрицького старостинського округу та отримано позитивний висновок щодо з оцінки впливу на довкілля по даному об’єкту у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Разом із тим, департамент інфраструктури міста спільно з департаментом фінансів, економіки та інвестицій і ведучим заявником – муніципалітетом міста Мажекяй (Литва) брали участь у конкурсі проєктів регіонального співробітництва Фонду грантів Єдиного економічного Простору та Норвегії «Спільні виклики – спільні рішення». У результаті чого, проєкт «Circular-based waste management» («Управління відходами на основі замкненого циклу») виборов перемогу та грант на проведення комунікаційних та просвітницьких заходів, спрямованих на обмін досвідом та реалізацію пілотного проєкту у приватному секторі Сумської міської територіальної громади.

Втім, дбали цьогоріч про рідне місто, у тому числі про власну домівку, й самі містяни, повідомила начальник відділу житлового господарства управління ЖКГ департаменту інфраструктури міста Тетяна ВЛАСЕНКО.

Вона поінформувала, що завдяки ініціативам сумчан та плідній співпраці управителів багатоквартирних житлових будинків з уповноваженими особами протягом поточного року в межах коштів, передбачених кошторисом витрат, у семи багатоквартирних будинках замінили вікна на сходових клітинах із старих дерев’яних на нові пластикові; у шести повністю замінили мережі гарячого водопостачання; у п’яти – повністю замінили мережі холодного водопостачання; у чотирьох – повністю відремонтували покрівлю; у двох – комплексно замінили системи організованого зовнішнього водовідведення.

Серед проблемних питань Тетяна Власенко виділила несплату співвласниками будинку за послуги, що не дає змоги управителям своєчасно та в повному обсязі виконувати обслуговуванню будинку та роботи всередині нього. Зокрема, в гуртожитках та будинках для проживання малих сімей заборгованість сягала до 350 тис. гривень. Також, за словами посадовиці, на належну якість надання послуг вплинули й не підвищені або не скореговані з 2019 року тарифи з управління будинком, в той час, як вартість комунальної електроенергії зросла, а мінімальна заробітна плата теж збільшилася.

«Більшість власників квартир, на превеликий жаль, вважають, що місця загального користування, сходові клітини, інженерне обладнання або ж покрівля – це власність обслуговуючої організації, управителя або міської ради, але ніяк не їхня. Однак це велика помилка, – згідно з Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках», в результаті приватизації квартир їхні власники також стали співвласниками всіх допоміжних приміщень конструктивного та інженерного обладнання в ньому. І вони зобов’язані, звісно на власний розсуд, розпоряджатися майном будинку, у тому числі проводити капітальні чи поточні ремонти, таким чином вирішуючи, в якому будинку мешкати – відремонтованому та охайному чи занедбаному та зі старими інженерними мережами й непрацюючими ліфтами», – підкреслила керівниця відділу.

Загалом житловий фонд міста нараховує 1823 житлових будинки різних форм власності. Серед таких 288 ОСББ, 644 будинки, які самостійно обрали управителя, вісім будинків, які обрали самостійну форму управління, 833 житлових будинки, по яким проведений конкурс на управителя.

З них 1527 багатоквартирних житлових будинків утримуються 18-ма житловими підприємствами-управителями (сім – управителями, які мають в управлінні понад 100 будинків, два – комунальними підприємствами, та п’ять – приватними підприємствами), які мають кваліфікаційні сертифікати за спеціальністю «Менеджер» житлового будинку або групи будинків.

Поділитися в соціальних мережах
Рада приняла закон о референдуме, позволяющий уменьшать территорию Украины
Президентский рейтинг Зеленского упал ниже 20% – опрос
На детской площадке под Одессой 14-летний парень обстрелял сверстников из пистолета
Поліція знала про будинок для літніх людей, який згорів: за рік там померли 50 осіб – адвокат
Apple спустя пять лет снова возглавила топ самых дорогих брендов мира
В 2020 году 409,5 тысяч украинцев получили российское гражданство. Это почти в 5 раз больше, чем в 2018-м
Президент Таджикистану заявив про перемогу над коронавірусом у країні
Шмыгаль в Раде пообещал не повышать тарифы до конца отопительного сезона и не штрафовать январских должников
В Эстонии назначили нового премьера. Теперь оба высших поста в стране занимают женщиныФОТО
В Украине выявили первый случай заболевания хантавирусом, который переносят крысы
Исполнительницу хита 90-х “Ксюша” Алену Апину признали угрозой нацбезопасности Украины
Костры на улицах и драки с полицией: В Нидерландах второй день бунтуют против новых коронавирусных ограничений
Умерла тетя Сима из “Джентльмен-шоу”
В Киеве нетрезвый водитель маршрутки переехал велосипедиста и вылетел в кюветФОТО
В МОЗ объяснили украинцам, почему у них болит спина и как от этого избавиться
Байден отменил указ Трампа об открытии границ для туристов из Европейского Союза
Избиение в Париже: Юного студента-украинца вывели из искусственной комы
Снегопады и сильный ветер обесточили в Украине 269 населенных пунктов
В Японии создали робота, способного собирать яблоки за 11 секундВІДЕО
За сутки в Украине – 2 779 новых зараженных Covid-19
Вчора
10 богатейших людей планеты заработали на пандемии полтриллиона долларов
“Скучно, девочки!” Путин впервые прокомментировал фильм Навального про “дворец Путина”
Уряд Польщі скасував 10-денний карантин після прибуття до країни
В организме больной россиянки нашли 18 разных мутаций коронавируса
В Дании возобновили строительство газопровода “Северный поток-2”
Вслед за “Лигой смеха” на российское ТВ уходит и “Дизель-шоу”
В Украине завершился локдаун: что изменилось с понедельника?
В Польше насчитали 283 побочных эффекта после прививок от коронавируса
На индийско-китайской границе вспыхнули столкновения: есть пострадавшие с обеих сторон
В Одессе моряки, недовольные взятками чиновников, перекрыли трасу на КиевФОТО