У мерії Сум проґавили час, коли можна було визначити, хто пошкодив новий газон на Театральній площі
Минулої осені, як раз перед виборами, закінчився перший етап реконструкції Театральної площі в Сумах. Запустили фонтан, облаштували близько 1 га зеленої зони, поклали рулонні газони.
На озеленення (траву із системою поливу) за проектом було передбачено близько 3,8 млн грн. За роботу відповідав міський УКБ, був оголошений тендер, фірма-переможець із роботою впоралася, і до 11 жовтня, за два тижні до виборів, оновлену площу відкрили.
Газони виглядали свіжо і зелено – і цієї весни повинні були бути такими ж. Але, мабуть, комусь дуже захотілося зіпсувати цю красу. І шматок газону був пошкоджений – чи то хтось намагався вирізати частину трав’яного рулону для себе, щоб укласти на дачу або біля будинку, чи то руки свербіли зробити капость. До слова, на Театральній площі встановлені веб-камери ТОВ «Телерадіокомпанія «Майбуття» і ТОВ «Сумські телекомсістемі». Архівні записи зберігаються у них п’ять днів. Так що, якщо б міська влада або правоохоронці вчасно відреагували, можна було б встановити винуватця. Але за два тижні, поки журналісти не підняли хвилю, нікому, окрім інспекції з благоустрою, це не було цікаво…
Інспекція направила начальнику УКБ Віталію Шилову лист, в якому попросила вжити заходів щодо приведення газону в належний технічний стан і відновити зелене покриття.
Час іде, газон руйнується далі, і виникає питання: хто тепер його буде відновлювати і за чий рахунок?..
Газон не був переданий на баланс жодному комунальному підприємству, так як відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.28 та ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки) КК України. СБУ розслідує нібито незаконне використання бюджетних коштів, виділених на реконструкцію об’єкта інфраструктури. За попередніми даними слідства, посадові особи органу місцевого самоврядування спільно з посадовими особами підприємства-підрядника отримали неправомірну вигоду шляхом завищення обсягів і вартості виконаних робіт. При цьому придбання матеріалів і обладнання, яке використовувалося і монтувалося на об’єкті, здійснювалося із залученням фірм з ознаками фіктивності. Самі ж будівельні роботи виконані з порушенням вимог чинного законодавства. За попередніми оцінками, незаконна схема завдала територіальній громаді міста збитків на суму майже 1 млн грн.