У Сумах родина місяць живе без газу
У Сумах родина місяць живе без газу. Відрізали його за борги. Чому не платили і чого вартуватиме поновлення його подачі до квартири?
Сумчанка Юлія Пирожок разом із родиною мешкає у двоповерхівці на Басах. У квартирі проживає 8 людей, троє з них – неповнолітні діти, найменшому — рік. Газом гріють воду, готують їжу та опалюють помешкання.
“19 березня ми знайшли записку у пошті. Там був вказаний наш борг за газ – 12 тис. 860 грн. Однак ми кожен місяць сплачували, не те, що коли хотіли. Сплачували по тисячі, півтори, дві – як могли. Бо є ще світло, вода, сміття та інше. Це була п’ятниця. У понеділок я подзвонила за цим номером, який там був і кажу: я вас Богом прошу, не відключайте нам газ, тому що у квартирі є малі діти”, — говорить Юлія Пирожок.
Борг, говорить жінка, накопичився з жовтня 2020 року. Газ відрізали місяць тому без попередження, коли вдома нікого не було. Аби не мерзнути, родина придбала газовий балон.
Чому відрізали трубу, речниця “Сумигаз” Анастасія Шимаріна сказала: “виявлені технічні несправності”. Щоб вирішити питання заборгованості, речниця “Сумигаз збут” Юлія Ярошенко відповіла: “Власник особового рахунку має укласти договір про реструктуризацію боргу”. Останній такий, станом на 22 квітня, до них не звертався.
За словами адвоката Олексія Назаренка, при відключенні газу мала бути витримана певна процедура, а ще — через карантин цього не мали права робити. “У правилах постачання природного газу зафіксована процедура припинення або обмеження постачання природного газу побутовим споживачам. Там є відповідна процедура, повинне бути письмове повідомлення від постачальника з відміткою про вручення”, — сказав він.
За його словами, також в цьому повідомленні повинні бути зазначені дата та час відключення, але “не пізніше, ніж через три дні після отримання цього повідомлення самим споживачем. По-перше, потрібно визначитися, чи не порушена ця процедура. Але все ж таки у нас зараз на території країни діє карантин. Відповідно до закону, прийнятого у березні 2020 року, де зазначено у перехідних положеннях, що під час дії карантину обмеження чи припинення комунальних послуг заборонене, тобто у будь-якому разі, на перший погляд, тут є порушення”.
У таких випадках, говорить Олексій Назаренко, треба звертатися до Нацкомісії у сфері регулювання комунальних послуг. Аби відстояти свої права, Юлія Пирожок, каже: піде до суду.