У Сумській ОДА за зачиненими дверима голосували за перероблений устрій області
Засідання щодо адміністративно-територіального устрою Сумської області відбулося 21 січня, тривало понад 5 годин. На нього зібралися голови об’єднаних громад і міст, районів, депутати обласної, міських рад, парламентарі від Сумщини, пише suspilne.media.
Спірні питання виникли щодо формату Сумського району та Сумської об’єднаної громади, Роменського і Тростянецького районів та їхніх тергромад.
У нинішньому Тростянецькому районі дві об’єднані громади. Планують також дві, зміни хочуть у їхньому складі. Білківську, Криничанську і Люджанську сільради, які у перспективному плані приєднали до Тростянця, тепер хочуть об’єднати з Боромлею.
Подібна ситуація і в Ромнах. У районі мають створену Андрішівську об’єднану тергромаду. За перспективним планом мали утворитися ще дві: Роменська та Хмелівська. На засіданні затвердили четверту громаду – Пустовійтівську, яка спочатку мала входити до складу Роменської ОТГ.
Мери обох районних центрів проти такого.
“Я вважаю, що ті дії, які вчора вчинила робоча група при обласній державній адміністрації є злочином, бо будь-яке порушення Закону України й чинних нормативних актів є злочином. Жодних юридичних аргументів, щоби вилучати з перспективного плану, який сьогодні чинний і затверджений Кабінетом міністрів. Керувалися виключно домовленостями, виключно своїми якимись приватними інтересами”, – говорить голова Тростянецької ОТГ Юрій Бова.
“Перспективний план, який вчора затвердили стосовно нашого міста, стосовно нашої ОТГ, повністю порушує закон і методику Кабінету Міністрів України. Прикро, що наша обласна робоча група при перегляді перспективних планів громад, на мою думку, знову робить помилку, порушуючи закон і методику. Тому я сподіваюся, що в Києві зроблять все по закону, тільки так”, – розповів мер Ромен Сергій Салатун.
Модерував засідання директор обласного департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр Сітак. 21 та 22 січня він із журналістами Суспільного говорити відмовився.
Ми ж хотіли дізнатись: за яким принципом формували саме такі обриси майбутніх громад, зокрема, у Роменському та Тростянецькому районі, а також що він думає з приводу озвучених учора і сьогодні звинувачень. Чиновник сказав: позиція обласної державної адміністрації викладена на сайті. Отже, там сказано:
З ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЗАСІДАННЯ МІЖВІДОМЧОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ГРУПИ
“…кожен район члени робочої групи розглядали окремо. Було заслухано всі зацікавлені сторони – представників тих громад, де були найбільші суперечки щодо подальшої конфігурації адмінтерустрою. Члени комісії черговий раз чули відповідні докази, чому має бути така чи інша модель ОТГ.
Щодо деяких районів пропонувалися навіть і дві, і більше конфігурацій формування адмінтерустрою. І перемагала та, яка набирала більшість голосів. Тому ми відкидаємо всі звинувачення, що поширюються наразі у ЗМІ та соцмережах про кулуарність чи одноосібність у прийнятті важливих для Сумщини рішень”.
У тексті також йдеться, що за рішення голосували 25 членів комісії, і що воно не приймалися одноосібно.
Обговорення адміністративно-територіального устрою було відкритим, саме голосування членів робочої групи – за зачиненими дверима. Знімальну групу Суспільного туди не пустили.
Виконавчий директор “Асоціації міст України” Олександр Слобожан має таку думку щодо рішення комісії.
“Для мене наприклад не зрозуміло рішення комісії, тому що це суперечить і методиці і здоровому глузду. Тростянецька громада має розвиватися. І другий момент, це що стосується Ромнів, аналогічна ситуація. Тобто фактично місто зажимають. Зараз цей план буде йти в Мінрегіон, там буде відповідне засідання”, – говорить виконавчий директор “Асоціацій міст України” Олександр Слобожан.
Той документ, який проголосували 21 січня члени комісії, повезуть до Мінрегіонбуду 24 січня. У п’ятницю там має відбутись повторна консультаційна зустріч.