У центрі Сум пропонують встановлювати туалети як на Хрещатику
Вчора на апаратній нараді при міському голові обговорювали збільшення кількості громадських туалетів, особливо у центральній частині міста.
За словами Віктора Павленка, у департаменті інфраструктури розглянули це питання. “Зупинилися на так званих модульних туалетах. Вони привабливі тим, що вони мають невелику вартість. Близько 150 тисяч гривень коштує один туалет, це значно дешевше, ніж будувати щось капітальне. Встановлення біотуалетів ми не розглядали через дороговартісне його обслуговування”, – говорить Віктор Павленко, в. о. директора департаменту інфаструктури міста.
Очільник міста запропонував не витрачати бюджетні кошти, а запропонувати підприємцям встановлювати туалети. “А ви не думали, щоб ми не використовували бюджетні кошти, запропонувати підприємцям встановлювати туалети? За умови встановлення, надати їм можливість здійснювати якусь підприємницьку діяльність. До речі, на Хрещатику є не один такий приклад: з однієї сторони кіоск, а з іншої – туалет. Давайте запропонуємо підприємцям це зробити”, – говорить Олександр Лисенко, міський голова.
Питання щодо придбання від 10 до 20 біотуалетів запланували розглянути наступного року. За словами мера міста, у центрі Сум також необхідно побудувати й два стаціонарні туалети.
Довідково:
Модульний туалет працює в автономному режимі, не вимагає централізованої каналізації та водопостачання. Використовує вбудовані водяні й фекальні баки з міцного пластику. У конструкції автономного туалетного модуля передбачена можливість санітарної обробки баків та їх заміна. Заміна баків здійснюється, через спеціальні люки розташовані на задній стінці туалетного модуля. Завдяки конструкціям санітарних модулів є можливість облаштувати не тільки туалет, але й душову кімнату. Ціни на такі туалети становлять від 120 тисяч гривень.
Біотуалет — це автономний туалет, який працює на основі принципу біологічного розкладу нечистот, при чому відпадає необхідність проведення комунікацій (вода, електрика, вентиляція, каналізація) і забезпечується відмінний санітарний стан території. За допомогою цієї технології сеча направляється для використання в сільському господарстві, а інша речовина перетворюється на місці в органічний компост. Компостні туалети діють за тим же принципом, що і звичайна садова компостна купа. За допомогою аеробних мікроорганізмів у них відбувається розщеплення фекалій в нетоксичну масу, багату поживними речовинами для рослин, яку можна використовувати як добриво. Мінімальна ціна кабінки біотуалету становить 8 900 гривень.