В Охтирці збільшать тариф на сміття
Публікуємо лист-звернення щодо анонсованого підвищення тарифу на вивезення сміття охтирським постачальником послуги ДП “Верп”:
“Шановні охтирчани, особливо жителі нашого міста, які мешкають в приватному секторі. Звертаюсь до вас як заступник голови громадської ради та голова квартального комітету “Третя сотня”, стосовно підвищення комунальних тарифів. ДП «Верп» нещодавно оголосило про намір збільшити тариф з 01.01.2022 р. Дана інформація викладена на сайті Охтирської міськради 10.11.2021.
Поліпшень умов зберігання, транспортування та захоронення побутових відходів нам не обіцяють, а платити прийдеться більше. Населення міста хоче побачити зміни в кращу сторону, а не навпаки.
Обговоривши проблему з головами квартальних комітетів, ми підготували та направили лист-звернення міському голові Павлу Кузьменку та ДП «Верп». У листі ми виклали свої пропозиції, які слід врахувати надавачам вказаних послуг перш ніж підвищувати тариф.
Також, щоб здешевити вивіз та захоронення сміття, потрібно організувати сортування населенням відходів (провести роз’яснювальну роботу з населенням). Точки сортованих побутових відходів у місті вже існують, але їх багато хто оминає. Пластик, склотара, папір, метал – мають свою ціну. Замість того, щоб витрачати зайві кошти на захоронення цих матеріалів їх треба реалізовувати, таким чином зменшуючи собівартість комунальної послуги.
Може хтось з тих, хто прочитає наше звернення захоче взятися за таку справу, як будівництво сортувальної лінії або сміттєпереробного заводу. Але перш за все, усім нам, охтирчанам, потрібно навчитися сортувати сміття. Це лише сила звички, перебороти яку неважко. Без цього нам не перейти до наступного етапу. Знайти підприємця, який погодиться забирати вже посортоване сміття є посильною для міста задачею. Він і собі копійчину заробить, і для кожного охтирчанина здешевить послугу з вивозу ТПВ. Сортування у рази зменшить сьогоднішній об’єм сміття.
Минулого тижня пройшла зустріч міського голови Кузьменка П.П. з головами ОСББ та головами квартальних комітетів міста. Одне з питань зустрічі стосувалося якраз підняття тарифу ДП «Верп» на вивіз та захоронення ТПВ. Від громади надійшло чимало пропозицій щодо покращення організації надання цієї послуги, які цілком збігалися з нашою ініціативою стосовно сортування побутових відходів мешканцями, встановлення сортувальної лінії, а краще – будівництва сміттєпереробного заводу.
Ганна Кравченко”.
Лист-звернення ініціативної групи:
“Ознайомившись та обговоривши Ваше повідомлення, щодо наміру ДП «Верп» ТОВ «Водоторгприлад» здійснити зміну з 01.01.2022 року діючих тарифів на послуги з вивезення та захоронення твердих, великогабаритних та ремонтних побутових відходів на полігоні ТПВ, звертаємося до Вас із зауваженнями та пропозиціями.
Варто наголосити, що відповідно до ЗУ «Про захист прав споживачів» ст. 20 ч.3: до порушення прав споживачів відноситься надання послуги, від якої споживач не може відмовитись, а одержати може лише в одного виконавця, виконавець нав’язує такі умови одержання послуги, які ставлять споживача у нерівне становище порівняно з іншими споживачами та/або виконавцями, не надають споживачеві однакових гарантій відшкодування шкоди, завданої невиконанням (неналежним виконанням) сторонами умов договору.
Враховуючи викладене, просимо при укладенні договору по наданню послуг з вивезення та утилізації ТПВ, РПВ та ВГВ обов’язково дотримуватись вимог статті закону, з метою запобігання порушення прав споживачів.
Тому, як споживачі, наполягаємо на врахуванні наших пропозицій:
Пропозиція №1: провести збори представників ДП «Верп» з кожним квартальним комітетом та в діалозі сторін вирішити питання по способу надання послуг з вивезення ТПВ, ВГВ та РПВ на території кожного комітету окремо.
Пропозиція №2: якщо залишити вивіз мішками від кожного двору тоді розрахунок по факту ваги та надання квитанцій. Забезпечити мешканців мішками для збору відходів або іншою тарою багаторазового використання (малогабаритні пластикові контейнери).
Пропозиція №3: облаштувати майданчики для збору відходів та встановити контейнери, як це зроблено біля багатоповерхових будинків.
Пропозиція №4: Якщо підприємство по наданню послуг не в змозі виконати поліпшення, які запропоновані в пропозиціях №1-3, то запропонований тариф рахувати не на кожну зареєстровану особу в домоволодінні, а з кожного двору приватного сектору без ваги та квитанцій в спосіб вивезення, який вибере власник домоволодіння.
Пропозиція №5: Зобов’язати ДП «Верп» переукласти старі договори, які діяли до 2019 року, за новими правилами надання послуг.
Пропозиція №6: Надати мешканцям право вибору. Завести в місто ще одну організацію, яка би була конкуруючою з ДП «Верп», щоб запобігти монополії.
Лист складено та погоджено за пропозиціями голів квартальних комітетів міста: «Третя сотня» Кравченко Г.Г.; «Левадний» Корабельська Л.М.; «1 сотня» Січкаренко Т.П.; «Гусинський» Гутко Т.І.; «Східний» Максименко А.М.; «Великоозерний» Лях О.М.; «Ботанік» Шудрик Н.І.; « Зоря» Бездрабко О.І.; « Благоустрій» Калюжна В.О.; « Тецівський» Потапова О.В.; «8 сотня» Орлова О.Д.; «10 сотня» Суконько Т.К.
19.11.2021 р.”