“Вони всюди”: Сумчани скаржаться на “рекламне сміття”, яке заполонило місто
Взяти під контроль та ввести систему штрафів за стихійне розклеювання рекламних оголошень по місту просить автор електронної петиції Ольга Івченко.
“Бо вони всюди: на стовпах, парканах, в арках, на мостах, стінах будинків – скрізь! Це рекламне сміття приклеєне, примотане скотчем, навіть прикручене проволокою до дерев! і представляє собою жахливе явище.
Розклейщики, додатково, щоб звернути увагу на своє «творіння», ліплять це все одне на одного, на яскравих паперах «вирви-око» – помаранчеві, червоні листки, по 7-10 однакових підряд – це просто якесь позорище для міста.
Декілька разів брала великий пакет для сміття, йшла і просто зривала весь цей бруд, пакет набивався до верху за пів голини… а через тиждень, на тому ж місці, їх було наклеяно ще більше.
До того ж, було примусово (без згоди мешканців будинків) біля кожного (кожного!) під’їзду усіх будинків міста розміщено дошку оголошень. Контори, які розносять весь цей рекламний бруд по місту, не стали клеяти свої оголошення тільки на цих дошках , а ще додатково набрали більший штат розклейщиків і тепер місто просто потопає в цьому свавіллі!
В жодній країні Європи немає такого позорного явища, адже вже давно існують в Інтернеті безкоштовні сайти для розміщення реклами.
Чому ж ми навіть не намагаємося припинити це божевілля?! Це псує вигляд міста, наші діти ростуть у цьому безладі.
Існує стаття 152 КУпАП “Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів”, за фактом незаконного розміщення зовнішньої реклами передбачає накладення штрафу на громадян у розмірі від 340 до 1360 гривень, а на посадових осіб, суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 гривень.
Кошти від штрафів можуть суттєво поповнити бюджет міста – чому це питання не актуальне в Сумах? До того ж, виявити злісних порушників не важко, адже на кожному оголошенні вказаний номер телефону. Навіть, якщо офіційні представники подзвонять і попередять про штраф – то може й це зменшить хаотичне розповсюдження.
Якщо у центрі ще якось з цим ще намагаються боротися – то мікрорайони просто потопають у цьому г…і (вибачте, але слово влучне).
Тож, звертаюся до влади нашого міста навести порядок, врешті решт, і вирішити цю проблему.
Просто наведу для прикладу одне сумне фото, це вул. Харківська, стовп біля Виставкового центру – спеціально не вибирала, бо вони усі (усі по місту) такі.
Небайдужих громадян прошу підтримати цю петицію, бо це ж наше місто і воно повинно бути гарним”, – пише сумчанка.
Станом на 1 січня петицію підписали 22 особи з 250 необхідних. Початок збору підписів: 18 грудня 2021 р. До кінця збору підписів залишилось: 31 день.