Заммера Сум про ліфт-убивцю: «До мене інформація, що цей ліфт ламався, не надходила»
Профільний заступник Сумського міського голови Олександр Журба розповів про реакцію міської влади на учорашню трагедію в ліфті, коли загинуло немовля.
– Міським головою створено робочу групу щодо вивчення ситуації і дій посадових осіб. На даний момент тривають слідчі дії. Цю комісію очолює заступник міського голови згідно розподілу обов’язків, який відповідає за взаємодію з правоохоронними органами (Максим Галицький – ред.)
– Причетність яких осіб розглядається? Кого саме?
– Під час роботи комісії буде відсторонений від роботи директор Департаменту інфраструктури. Даний структурний департамент відповідає за експлуатацію житлового фонду. Комісія працює разом з правоохоронними органами.
– Чи будуть перевірятися інші ліфти, які були в тому році відремонтовані?
-Всі ліфти, які відремонтовані і запущені, пройшли технічну експертизу і на них отримані були дозволи на експлуатацію. Якщо будуть у нас звернення на 1580, ця інформація передається в обслуговуючу організацію. Тобто, ці ліфти потрібно вже перевіряти тим людям, механікам, які відповідають за обслуговування.
– Скільки у 2017 році було капітально відремонтовано ліфтів?
-Більше 150-ти ліфтів. На сьогоднішній день відремонтовано близько 400 ліфтів. Капітально.
– Як так сталося, що дитина загинула у капітально відремонтованому ліфті?
-Тут треба розбиратися, саме в чому була причина самовільного пуску ліфта.
– Чи надходила інформація, що за останній місяць цей ліфт ламався 4 рази?
-До нас саме й особисто до мене не надходила. Я вчора піднімав інформацію, по номеру 1580 теж відсутня інформація щодо звернень громадян саме по цьому адресу. Прокуратура, мабуть, брала свідчення у людей, які зверталися кудись. Можливо, на аварійну службу були звернення. Якщо були звернення, вони повинні були виїжджати і всі несправності усувати.
– Хто після капітального ремонту перевірив, що цей ліфт дійсно відремонтовано?
– Процедура наступна: спочатку робиться експертний висновок, надається або позитивний, або негативний висновок, на підставі цього висновку замовляється кошторисна документація, і по ній потім проводимо експертизу, і по ній проводиться ремонт. Після капітального ремонту запрошується ЄТЦ, яке приймає ліфт, дає позитивний або негативний висновок. Після цього висновку отримується дозвіл на експлуатацію. Позитивний висновок дає ЄТЦ, а дозвіл на експлуатацію надає Держпраці.