В Охтирці замовили стерилізацію собак на 200 тисяч гривень
Тендер на суму 200 тисяч гривень на стерилізацію безпритульних тварин оголосило управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради 30 квітня. За словами начальника управління Сергія Бондаренка, через війну в місті є проблема з безпритульними тваринами.
Стерилізація в Охтирці не проводилася у 2022 через повномасштабне вторгнення. У 2023-му та 2024-му чисельність тварин регулювалася. Зі стерилізацією тварин допомагають місцеві волонтери. Про це розповів начальник управління ЖКГ Охтирської міськради.

“Стерилізація проходить набагато пізніше, коли вже основна маса тварин весною вже народила. І друге, що приватний сектор не дуже стремиться стерилізувати своїх тваринок, на жаль. І цуценят, звісно, викидають просто на вулицю. Вони збиваються в зграї, а це дуже-дуже небезпечно, тому що зараз поширюється таке захворювання, як сказ. В районі, наприклад, вулиці Горбушко — там 8 собак. В районі залізничного вокзалу — 5 постійних собак. В районі газової служби останній раз, коли я там була, було 12 цуценят”, — пояснила зоозахисниця Алла Максименко.

Олександра Солод працює на підприємстві, яке було атаковане російськими дронами. Зменшилась кількість працівників, каже жінка, а безпритульних тварин, навпаки, побільшало. Олександра розповідає: одного дня підібрала на вулиці котика і додає: хотіла б, аби проблема з бездомними тваринами вирішувалась системно.
“Є в нас такі, що пригледіли там собі тваринку, через певний час приїхали, забрали. Навіть була така людинка, яка зробила будиночок для котів. От. Ну, це приємно, це людяно”, — розповіла жінка.

Владислав Жадан керівник проекту “Ековізія Охтирської громади: комплексне екологічне планування для сталого майбутнього” розповідає: волонтери проекту привозять тварин на безоплатну стерилізацію. Це зменшує агресію тварин.
За попередніми розрахунками, які озвучила заступниця міського голови Надія Пітюкова, побудувати притулок для тварин коштуватиме 20 млн грн, щорічне його утримання 7 млн грн. “Для безпритульних тварин у нас в Охтирці потрібно зробити перетримку, потрібно зробити для тваринок також умови, щоб їх їх утримувати”, — говорить Жадан.

“Для того, щоб його організувати, потрібно місце для перетримки цих тварин, потрібно персонал. Після закінчення війни може розпочнемо працювати над цим питанням. Якщо на сьогоднішній день ці безпритульні тварини виявляють агресію, в місті Охтирка також розроблена програма, відповідно до якої ми будемо відловлювати цих тварин”, — повідомив Сергій Бондаренко.
За його словами, після виведення з агресивного стану та необхідних ветеринарних процедур собак повернуть у місце відлову. За словами чоловіка, регулювання чисельності безпритульних тварин не гуманними методами в Охтирці не здійснюється.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ