Від старого Конотопа в новий: краєзнавець Дмитро Шаповал співставив знімки міста різних років
Краєзнавець Дмитро Шаповал зібрав світлини з будівлями Конотопа кінця XIX — першої половини XX ст.
«Осіннього вечора я зробив невелику підбірку видів міста: від старого міста в новий. Стара архітектура – як зникаючий вид міського ансамблю», – коментує Дмитро Шаповал. Зазначає, що використовував фото знайдені в інтернеті на аукціонах та з особистого архіву. Під кожною роботою розповів, де і коли зробили фото, а також що зараз на тому місці, передає konotop.city.
Конотопська філія МАУП або 4 школа. У кінці ХІХ – початку ХХ століття тут була чоловіча гімназія. Далі йде вулиця Гоголівська, яка в кінці ХХ століття була центральною для Конотопа. Сучасна назва – проспект Червоної Калини. Фото зроблено в період 1941-1942 років.
Магазин «Тисяча й одна дрібниця», район Воронцово. Лівіше – забудови кінця ХІХ століття, які були втрачені на початку 2000-х років.
Район Загребелля. Будівля ліворуч тепер кафе «Золотий ключик». У 1980-1990 роках тут знаходилося СТО та ремонт побутової техніки. Фото приблизно середини 80-х.
Вид на Гоголівську вулицю, сучасний проспект Червної Калини. Дивимося від корпусу медичного коледжу. Далі видно собор Різдва Богородиці, який знаходиться поблизу жіночої гімназії – сучасної СШ №2.
Метеостанція в 40-х роках. Будівля була збудована у 1932 році для збору метеоданих на аеродром та льотні частини, які дислокувалися у Конотопі.
На цьому фото – кінотеатр «Мир». Фото ліворуч – 60-і роки. Можна побачити старі будівлі навколо.
Вулиця Сарнавська – одна з найстаріших вулиць міста. На ній знаходилися приватні будинки, будинки містян. На фото видно мощену вулицю, також цікаві будівлі ліворуч. Дах однією з них зберігся, але з перебудовою.
Поштова площа, поблизу 4 школи. Зараз на цьому місці знаходиться сквер воїнів-інтернаціоналістів. Будівлі були зруйновані під час Другої світової війни. Вони знаходилися вглиб скверу, напроти валу конотопської фортеці.
Вид на колишнє казначейство, вежу Шухова і будинок піонерів. Також в будинку праворуч проживав Степан Пономарьов, іменем якого названа бібліотека, за даними краєзнавця Ігоря Лисого.
Жіноча гімназія, точніше, одна з будівель. Решта будівель до нашого часу не збереглися, і були зруйновані на початку 2000-х років. Тепер в будівлі жіночої гімназії розташовується школа №2. Будівля двоповерхова. У сучасному вигляді є добудова спортзалу і другий поверх на старому першому поверсі. Відразу за школою, якщо стояти з фронтальної сторони, за стіною, розташовувався собор Різдва Богородиці. Праворуч від гімназії був міський парк.