Військовослужбовець 41-ї бригади розповів про керування наземним дроном та службу у підрозділі БпЛА
Боєць 41-ї окремої механізованої бригади на псевдо Кара пішов воювати у піхоту в 19 років. Нині — керує безпілотниками, тестує нове обладнання, зокрема — наземний дрон для мінування територій. Про свій бойовий шлях та тонкощі роботи із дронами розповів Суспільному.
Нині Кара разом із побратимами тренується на одному з полігонів, тестують новий прилад для дистанційного мінування, який керується за допомогою пульта. Дрон також можна використовувати для доставки на позиції води, продуктів, медикаментів. Основна його задача – зберегти життя бійців в зонах бойових зіткнень, розповідає військовослужбовець.
“По-перше, ми не посилаємо туди саперів, які це все мінують, а це також життя, ми можемо допомогти так само і піхоті, яка стоїть перед нами, ми вправляємо, мінуємо дороги, і це вже перешкода техніки, яка заїжджає на піхоту”, — розповідає боєць.
У цього дрона бойових виходів поки не було, розповідає боєць. Поки прилад працює у тестовому режимі: “Ми приїжджаємо, перевіряємо, тестимо, налагоджуємо, щоб не було ніяких провальних виходів”.
У підрозділ БпЛА 41-ї бригади, розповідає боєць, він потрапив після боїв на Донеччині. Починав свій військовий шлях у стрілецькій піхоті навесні 2022-го: “В мене вбили друга, він був у Волновасі, він прямо героїчно загинув, я зрозумів, що, ну, блін, він там, я тут, якось несправедливо. Після того я забрав ще одного друга свого, і ми пішли з ним разом служити”.
Військовий згадує, спочатку потрапив у 32-й окремий стрілецький батальйон. Пів року воював на Харківщині, потім був Куп’янськ, Лиман: “В Лимані кожен день штурмові дії, постійно близький контакт з ворогом був, це, мабуть, довго снилося ще після цього. Мені було 19 років, я ходив і зі зв’язківцями, “тапік” (ТА-57, воєнно-польовий телефонний апарат – прим.ред) тягнув, і з розвідкою ходив, бо був найменший, і мене посилали спробувати”.
Навчатися на оператора БпЛА поїхав у 25-ту бригаду, потім, говорить, були бойові виходи у Часовому Ярі, поблизу Торецька, на Курщині.
“Нас у Куп’янську прикомандирували до 41-ї після Лимана, як вивели, і тепер ми повністю вже не окремі, вже повністю в бригаді. Зараз мені 22 роки, служу нормально, все подобається, особливо от така механіка, саме цих дронів”, — розповів Кара.
Про наземний дрон розповідає: “Колеса складаються із звичайного поролону, вирізається, складається з трьох частин, склеюється, до них ставляться вже накладки, щоб вони трималися, чотири болта, та і все в принципі”.
22-річного військового чекає вдома дружина. Конкретних планів на життя після війни, поки, говорить, не має. Єдина мрія зараз – про перемогу.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ