Викладач інформатики з легкістю приймає затійливі пози
Йому 54 роки, проте вік зовсім не відчувається. Виглядає молодо та немов світиться життям. Олександр Митрофаненков викладає інформатику в Політехнічному технікумі Конотопського інституту СумДУ, а у вільний час займається йогою. Екзотичне хобі має з 16 років. Каже, що це не лише фізичні вправи, а стиль життя і частина життєвих переконань.
“Я студентка технікуму, де він працює. Було неймовірно на власні очі побачити фотографії, на яких мій викладач з легкістю приймає затійливі пози. Не думаю, що більшість студентів без фізичної підготовки змогли б осилити таке”, – пише Анна Стритович.
Олександр Митрофаненков каже, що йога — це своєрідне поєднання з Богом. Вона дає багато методів очищення тіла, психіки, збалансування зовнішньої та внутрішньої енергії.
«Є світовий розум — аум. Його частинка представляє нашу душу, яка дається тілу. Проте душа може забруднюватися думками, діями. Карма — деяка сукупність дій, яка визначає наступне переродження душі. Зупинити карму можна вдосконалюючи душу, аби вона потім могла з’єднатися зі світовим полем. Тобто карма очищується, припиняється ланцюг перероджень від життя до життя, яке зветься сансарою — досягається вища мета існування», — пояснює філософію йоги викладач.
— Чому ви почали цим займатися? — запитую у нього.
— Починав заняття, щоб оволодіти гнучкістю, проте потім помітив, що показує істину деяких речей. Йога — це серйозно. Підходячи до цього заняття, треба чітко розуміти свою ціль, бо інакше можна скалічити тіло та навіть психіку. Оволодівати нею потрібно поступово, крок за кроком. Заняття можна розглядати, як метод пізнання всесвіту через пізнання самого себе. Головне — усвідомлювати свої дії, — відповідає Олександр.
— З чого все почалося? Що стало причиною такого захоплення?
— Батько займався. Книга в нього була. «Вправи йогів» Миланова і Борисова. З цієї книги почалось все. Потім по інших книгах займався. Я самоучка. Не було в ті часи вчителів. Та й хіба вони потрібні, якщо все розписано. Звісно, краще аби хтось підказував, проте не обов’язково. Якщо є бажання, то перешкод не існує.
— Що вам дали роки занять?
— Перш за все — здоров’я. Також — оптимістичний погляд на життя, деякі життєві переконання. Філософія йоги забороняє вживання алкоголю, куріння, жорстокості. Тобто щось схоже з нашою релігією.
— Як рідні ставляться до вашого захоплення?
— Сину йога байдужа. Батько займається, проте легкими вправами. Вік все-таки.