“Врожаї можуть бути нижчими на 25-30%”. Як спека вплинула на врожаї Сумщини
Жнива на Сумщині майже завершуються. Спекотна погода наприкінці червня та в першій половині липня завдала шкоди посівам сільськогосподарських культур. Передовсім, пізніх зернових, на період цвітіння яких припав пік спеки та посухи, а також городини та овочевих.
Через спеку у господарстві Ігоря Циба на деяких городніх рослинах з’явились опіки. За словами господаря, таких високих температур, як цього літа, він не пам’ятає.
Чоловік каже, останні 10 років відчуваються кліматичні зміни, до яких він намагається пристосуватися. За його словами, огірки у цьому році теж не вдалися, бо потребують вологи.
На 10 сотках Ігор Циб вирощує городину та овочеві культури. Однак, каже, виростити будь-що за таких погодних умов непросто. Додає, що цьогоріч у нього кукурудза взагалі не вродила.
Якщо подивитись на кукурудзу, то вона не пішла в ріст і ще слабо завязалась, оскільки не вистачало вологи і ми також рясно не поливали, – каже
За словами чоловіка, через низьку вологість ґрунт перетворюється на камінь, що ускладнює його обробку.
Весною, каже Ігор Циб — заморозки, а влітку через спеку, є проблеми і з урожаєм картоплі.
За словами Юрія Літвінова, завідувача сектору метеопрогнозів Сумського гідрометцентру у липні на Сумщині подекуди температура сягнула до 40 градусів тепла. Нині — пішла на спад.
Площа до збирання ранніх зернових на Сумщині становить 280 тисяч гектарів. Обмолочено понад 161 тисячу гектарів — це 56% від загальної площі, говорить директор обласного департаменту агропромислового розвитку Олександр Маслак.
На Сумщині молотять озиму пшеницю, ячмінь, овес, горох та ріпак. Спека зменшить урожайність культур, — говорить Олександр Маслак.
За словами Олександра Маслака, за сприятливої погоди жнива мають завершитися за 10 днів. Цього року, розповідає, прогнозується зниження урожайності ранніх зернових на 8-10%. Це пов’язано із скороченням періоду дозрівання, внаслідок підвищення температури.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ