Як на Сумщині діятимуть нові правила перевезень пасажирів на міжобласних рейсах
Сумщина наразі перебуває серед областей, мешканці якої повинні будуть мати документи “COVID-безпеки”, аби проїхати з однієї області в іншу. Йдеться про перевезення автобусами, залізницею та літаками. Почне працювати новація з 21 жовтня у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” і “червоним” карантинними рівнями, пише suspilne.media.
Щодня з сумського автовокзалу відправляється більше двох десятків міжобласних рейсів і близько півдесятка міждержавних.
“Трішки зменшився пасажиропотік. Думаю, що це не через коронавірус, а просто закінчився сезон”, — говорить диспетчерка Ірина переросла.
Дев’ять років працює водієм на маршруті Суми-Полтава Сергій Лавренко. Говорить: із нововведенням зменшиться кількість пасажирів.
“Ну як це так? Як я буду кожного пасажира перевіряти? Я маю право у нього перевіряти? Не можу. Він скаже: хто ти такий, що ти можеш в мене перевіряти, щось дивитись. Думаю, що їх тоді взагалі не буде, то в вихідні, як студенти їхали, а зараз взагалі не буде. Я он у суботу виїхав — 8 людей із Сум”, — каже він.
За новими правилами затвердженими Кабміном, пасажир буде зобов’язаний мати при собі сертифікат про вакцинацію або ж негативний ПЛР-тест, який дійсний 72 години.
“Це дуже правильне рішення. Я проживаю також в Австрії. Ми дотримуємось карантину. Ми всі вакциновані. Я — не вакцинована, але я перехворіла. У мене є сертифікат, що я перехворіла”, — розповіла пасажирка Марина Садова.
“ПЛР-тестування — згоден, а вакцинація, по-моєму, це не обов’язково. Закон не зобов’язує людину. Ми ж в демократичній країні живемо”, — каже пасажир Сергій Фесенко.
“Вакцинуватися не хочу, як будуть змушувати, — тоді прийдеться, а так, — який смисл?”, — говорить пасажир Денис Остапенко.
“Рішення може не зовсім правильне, але з епідемічною ситуацією, яка зараз, швидше за все, поліпшить ситуацію”, — зазначає пасажир Олександр Мартиненко.
Начальник сумського автовокзалу Олександр Шпак від коментаря відмовився, бо як контролювати пасажирів, іще не знають. Не мають про це інформації й на сумському залізничному вокзалі.
“У нас такої інформації немає. Ми коментарі не надаємо”, — сказала чергова Аліна Скрипченко.
Тут щодня зустрічають та відправляють потяги “Суми-Київ” і “Лисичанськ – Ужгород”. Через день курсує “Харків-Трускавець”.
“Я вакцинувалась. Може, для більшості людей не приємно, бо змушує вакцинуватися. В принципі в Європі повсюди так”, — говорить пасажирка Марина Петренко.
За урядовим документом контролювати наявність сертифікатів у водіїв і пасажирів мають поліціянти.
“У поліції будуть створені спеціальні рейдові групи. Вони будуть перевіряти і громадський транспорт, і автобуси, і тролейбуси, і маршрутні таксі, і залізничний транспорт вибірково. Перевіряти те, щоб люди були у захисних засобах на органах дихання, а також сертифікати, які повинні бути на руках”, — каже спеціаліст відділу комунікації Нацполіції Сумщини Володимир Кузьменко.
Нові правила стосуються регулярних і нерегулярних пасажирських перевезень. На дітей до 18 років, повідомили у прес-центрі Міністерства охорони здоров’я, вони не поширюватимуться .
За порушення вимог карантину передбачені штрафи від 17 тис. до 34 тис. грн – на громадян і від 34 тис. грн до 170-ти тис. грн — для посадових осіб.