Як облаштувати вітальню у дерев’яному будинку
Що вам перше спадає на думку, коли ви уявляєте собі заміський дерев’яний будинок? Звісно, це мальовничий пейзаж, багато дерев, зелені та квітів, можливо, на березі річки чи іншої водойми. Ось ви виходите на приватну ділянку з чашкою чи бокалом, вдихаєте свіже повітря, насолоджуєтеся пташиними співами та виглядом власного саду. Але будинок з дерева – це не тільки зовнішнє оформлення. Всередині він також має бути затишним, теплим, гармонійним та естетичним. Тож поговоримо про облаштування вітальні у дерев’яному будинку: як вигідно підкреслити всі переваги натурального матеріалу та не зіпсувати «ефект екологічності».
Дерев’яні будинки майже не обробляються та не декоруються зсередини, тому що самі по собі мають завершений і самобутній вигляд. Наше завдання – гармонійно обіграти «голі» стіни. Які стилі ідеально підкреслять естетичність натуральних матеріалів?
Кантрі – дещо грубуватий, але домашній
Дизайн у «сільському» стилі забезпечує відчуття тепла і затишку, він простий і має відтінок романтизму. Тому меблі у такому стилі добре підкреслять усі особливості вітальні у дерев’яному будинку.
Додайте декілька джерел м’якого ненав’язливого світла і не забудьте про характерний текстиль. Це можуть бути фіранки, плед або оббивка м’яких меблів з картатим або квітковим принтом. Якщо у вітальні є камін, простір навколо нього можна декорувати компактними вазонами з домашніми рослинами, або свіжозрізаними квітами.
Ніжний прованс
Будинок, оформлений панелями з дерева або дерев’яним брусом, практично не потребує декору. Адже натуральні матеріали додають інтер’єру довершеного затишку та особливого шарму. Ц саме «французький провінційний» стиль максимально вписується у таку вітальню.
Більшість меблів у стилі прованс виконані з дерева. Але не треба боятися, що ваш інтер’єр буде одноманітним: крісла, дивани, тумби зазвичай фарбують у пастельні відтінки, тому вони не контрастують з кольорами натуральної дере вени. Гарний варіант декору інтер’єра у стилі прованс – невеликі букетики сухоцвітів у настінних рамках під склом, а також світильники та бра з міді або латуні.
За вибором корпусних меблів у будь-якому стилі ми рекомендуємо звертатися до сучасних меблевих магазинів, що пропонують дійсно великий асортимент продукції.
А як щодо сучасного стилю?
На перший погляд, сучасні меблі та дерев’яна обробка погано поєднуються одне з одним. Але насправді за допомогою такого тандему можна досягти досить цікавого ефекту. Головне – дотримуватися декількох правил:
- Відмовитися від глянсових поверхонь, «синтетичних» кольорів і занадто кричущих контрастів.
- Обрати 2-3 основні відтінки, а потім розбавити їх за допомогою більше яскравих вставок. Так, зі світлим деревом добре поєднується кремовий, гірчичний та світло-сірий відтінки, з темними породами – синій колір, а також молочний та відтінок вина. Поєднання чорно-білої гами, наприклад у текстилі добре поєднується з деревом.
- Поміж оздоблюваних матеріалів краще обрати камінь, мармур, керамічну плитку. Пластик – навіть у якісній обробці – внесе помітну дисгармонію у сприйняття інтер’єру.
Використовуйте плетені меблі із лози або ротангу – це сучасно і натурально водночас. Наприклад, у вітальні дерев’яного будинку гармонійно виглядатиме крісло-гойдалка. Поєднати традиційні та сучасні мотиви допоможе камін простої прямокутної форми, без декоративних елементів. Великий сучасний телевізор або домашній кінотеатр краще збалансувати за допомогою килимового покриття у природних відтінках (оливковий, пісочний) або надати перевагу килиму, виробленому вручну з використанням стародавніх українських мотивів.
Диван у вітальню дерев’яного будинку
М’який, великий, функціональний – диван є центром будь-якої вітальні, і будинок, оформлений за допомогою дерев’яних панелей, або повністю виробленого з бруса, не є виключенням.
У вітальню дерев’яного будинку краще обрати диван з однотонною оббивкою. Мінімум декору – це не тільки данина модним трендам у дизайні. Дерево в інтер’єрі майже не потребує додаткових прикрас і акцентів, тому меблі у спокійних відтінках, які не контрастуватимуть зі стінами, будуть в самий раз. Форму, розміри, функціонал дивану треба обирати, в залежності від кількості домочадців, їхньої антропометрії та задач, які диван має виконувати у вітальні.