“Був майже повністю зруйнований будинок”. Як працює програма “єВідновлення” у Тростянецькій громаді
У Тростянецькій громаді через повномасштабне вторгнення російської армії пошкоджено 1 235 помешкань, до яких належать квартири й приватні будинки. Нині зареєстровано та опрацьовано понад 600 заявок, що стосуються пошкодженого житла.
“Не було тут вікон, не було стелі. Підлога була підірвана, пічне опалення-батареї були зірвані. В стіні була дірка”, – згадує історію руйнування свого будинку російською армією на початку повномасштабного вторгнення жителька села Солдатське Тетяна Клушина.
Тоді, говорить, істотно було пошкоджено помешкання та все господарство.
“Був майже повністю зруйнований будинок, зруйнована покрівля, стіни, підлога, опалення. Знищені всі були вікна. Вони були вибиті. Всі двері – міжкімнатні та вхідні, був знищений сарай, літня кухня, два сінники. Огорожі, паркани – все було знищено”, – додає пані Тетяна.
Жінка розповідає, разом із родиною близько 40 років мешкає у цьому будинку. Показує кімнату, в якій вже зробили ремонт. Ділиться, компенсацію на її відбудову отримала за програмою “єВідновлення”.
“Зі зверненням у нас ніяких проблем не виникало, зареєструвала нас на “є Відновлення” моя донька. Бо у нас тоді був слабкий інтернет і такої можливості не було. Але перше – ми склали акт, звернулися до Тростянецької міської ради. Виїхала комісія, склали акт обстеження і потім, вже за допомогою цього акту обстеження, ми змогли зареєструватися на цю програму. Ми не потрапили на перший етап, тому що наші пошкодження були значні. За другим етапом нам виплатили частину коштів на “єВідновлення”. Другу частину дадуть згодом”, – пояснює пані Тетяна.
Тетяна Клушина – одна з тих, хто отримав кошти на відбудову. Після обстеження спеціальна комісія має зробити висновок для другої виплати, розповідає спеціалістка відділу капітального будівництва Тростянецької міськради Лілія Герасименко.
“Наразі ми будемо робити верифікацію будинку, якому вже призначались кошти. Ця виплата перевищувала 200 тисяч гривень, тому кошти отримали в розмірі 70%. Наразі ми фіксуємо чеки, які кошти витрачені, куди та які роботи виконані. Якщо на 70% робіт доцільно витрачені кошти, то далі комісія розглядає, виконком затверджує і вони отримують та відновлюють своє житло повністю”, – пояснює Лілія Герасименко.
Загалом на території старостинського округу мешкає 970 людей. До його складу входять села Солдатське, в якому близько 470 мешканців, а також Ницаха, Новоукраїнка і Крамчанка, розповідає староста Солдатського старостинського округу Антоніна Вискребенцева.
“Було пошкоджено 58 об’єктів на території нашого старостинського округу. Зокрема, бюджетні заклади всі були пошкоджені. Багато було пошкоджень у сільськогосподарському підприємстві. Наші люди подавали на програму “єВідновлення”. Вони 70% вже отримали і здали звіти”, – зазначає Антоніна Вискребенцева.
За словами начальника відділу капітального будівництва Тростянецької міськради Віктора Никоненка, у їхній громаді за пошкоджене та зруйноване майно державою відшкодовано понад 65 мільйонів гривень.
“Сюди входять дві позиції – це виплати людям за пошкоджене майно. Сума коштів склала близько 25-28 мільйонів гривень і виплачені кошти в розмірі 37 мільйонів гривень за знищене майно. Тобто, люди можуть купити собі будинок або квартиру”, – говорить Віктор Никоненко.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ