Як працюють медики “швидкої” в Охтирці під час війни
Медики станції екстреної швидкої допомоги в Охтирці під час повномасштабної війни виїздять на місця обстрілів у громади району, надають допомогу пораненим цивільним мешканцям та стикаються з небезпекою повторних атак, розповідає старша лікарка станції Тетяна Марченко. Як лікарі та водії швидкої справляються з цими викликами — розповідає Суспільне.
Востаннє, надавати допомогу після удару “шахедом” лікарям “швидкої” з Охтирки довелось 5 березня пораненій 83-річній мешканці села Чернеччина. Жінка зазнала поранень в голову.
“Їй обробили рани, надавали першу допомогу і госпіталізували до Охтирської ЦРЛ”, — сказала Тетяна Марченко, старша лікарка станції екстреної швидкої допомоги.
“Ми отримуємо виклики від диспетчерської і їдемо. Незалежно це буде лікарська бригада чи парамедична бригада, їдемо надаємо допомогу. Під час повітряних тривог особливо небезпечні моменти. Виїжджаємо, працюємо, залучаємо військовий для допомоги. Наші бригади виїжджають тільки до пунктів евакуації, до безпечних місць, там де вже надаємо допомогу і транспортуємо тоді хворих до нашої лікарні”, — додала лікарка.
Бригада пані Тетяни ніколи не відмовляється від небезпечних виїздів.
“Протягом двох хвилин наша бригада вже знаходить автомобіль і їде на виклик. Ми надаємо екстрену медичну допомогу, стабілізуємо стан і тоді госпіталізуємо”, — додає Тетяна Марченко.

Олександр Коломієць працює водієм “швидкої”. Коли бригада виїжджає на виклик через російський обстріл, говорить, треба бути обачним.
“Допомагаю, якщо треба заспокоїти або принести, перекласти, перевести. Звичайно страшно, тому що при кожному обстрілі може бути повторний обстріл. Бо ми прифронтове містечко, то постійно ці обстріли. Якось трошки вже звикати починаємо”, – сказав Олександр Коломієць.

Лікар медицини невідкладних станів Андрій Перушин працює в службі “103” майже 25 років.
“Ми рятуємо людей не просто для червоного слова, а ми дійсно надаємо допомогу в теперішній буремний час. Нам доводиться це робити й в умовах повітряної тривоги, і в умовах стресу в людей. Доводиться дійсно надавати як медичну, так і психологічну допомогу. Ми всі зараз перебуваємо в зоні ризику. Завдяки тому, що в нас колектив згуртований, навчений ми працюємо згідно з сучасними протоколами. В нас є високоякісне, нове обладнання. Ми вже можемо надавати допомогу за міжнародними стандартами якості”, — сказав пан Андрій.
