Як проходить реабілітація Івана Чабана з Сумщини, який втратив ногу через ворожий танк
16-річний Іван Чабан із села Чаплищі на Сумщині наприкінці березня по дорозі додому разом із рідними натрапив на колону російської техніки. Йому ампутували частину ноги, а вітчим юнака від отриманих травм загинув. Допомагати хлопцеві отримати протез погодився лікар з американського міста Сан-Дієго, куди місяць тому відправився юнак.
Відео про Івана Чабана з Путивльщини виклала у себе на сторінці перша леді Олена Зеленська.
На ньому хлопець займається серфінгом у Тихому океані на узбережжі американського міста Сан-Дієго, куди він відправився на протезування та відновлення.
“Ходити все нормально, але є там невеличкі проблеми, ну поки нормально все. Мені подобається, кожен день спланований, на першому місці клініка, потім заняття, розваги якісь. Вчора зранку їздили на серфінг”, — розповідає Іван.
За протезування ноги Івана взявся лікар Пітер Хорш, він допомагає українцям відновлювати кінцівки і говорить — це його шлях: “Він, як і більшість людей на реабілітації через декілька днів з того часу як прибув сюди, показує силу. Він багато працює, щоб стати на ноги. Хоча ще має труднощі з рівновагою. Насправді хлопець дуже вмотивований, хоче повернутись в Україну до своєї сім’ї, братів і сестер. Він дуже наполегливий щодо своєї реабілітації. Це задоволення працювати з ним, він чудовий молодий чоловік”.
Чоловік каже, що готовий допомагати Україні багато років: “На жаль, я не можу поїхати і допомогти українцям в боротьбі, але це мій спосіб і мій вклад в повернення і відбудові його країни через медичну допомогу та постреабілітацію тут у Сан-Дієго”.
Супроводжує Івана повсюди в Америці сумська волонтерка та громадська діячка Олена Геренко. Говорить – тут їм допомагає українська спільнота Сан-Дієго: “Вони нас завжди супроводжують, привозять до клініки, якщо є якісь питання теж можна на них повністю розраховувати, телефонувати. Тут клініка – це ж не госпіталь, не лікарня. Це такий клуб за інтересами. Тут приходять люди, також ставити протези, тут іде таке живе спілкування. Потім між заняттями у клініці прогулянка або ми їдемо додому на відпочинок і психолог теж з Ванею займається. У клініці є тренажерний зал“.
Коли журналісти зустрічались з Іваном через три тижні після аварії у лікарні Бурині, юнак показував свої малюнки та розповів, що мріє стати актором. Зараз говорить, продовжує малювати та від своєї мрії не відмовився: “Хочеться займатись всім, особливо спортом, можна сказати жага щось робити”. Реабілітація, говорить за прогнозами лікарів триватиме три – чотири місяці.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ