Як сумчанкам скористатися безоплатною державною послугою лікування безпліддя
Згідно зі статистикою, кількість безплідних пар у світі та Україні стабільно зростає. Для того, щоб наблизити доступ до послуг з відновлення репродуктивного здоровʼя, що є одним із основних способів отримати високі шанси стати батьками, у 2024 році в Програму медичних гарантій було додано новий пакет — «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)». Цей крок став відповіддю держави на складну демографічну ситуацію та зростання кількості жінок та чоловіків, яким діагностують «безпліддя».
Тариф на лікування безпліддя збільшено
Відповідне рішення Кабмін ухвалив у серпні цього року. Тепер за один повний цикл штучного запліднення НСЗУ сплачуватиме 84 826 грн. Раніше тариф становив 60 324 грн.
Також був розширений перелік необхідних послуг для лікування:
– послуги кріозаморозки статевих клітин (ооцитів, яйцеклітин, ембріонів);
– кріозберігання статевих клітин (ооцитів, яйцеклітин, ембріонів);
– доімплантаційний генетичний скринінг;
– доповнений 25 новими позиціями перелік лікарських засобів, необхідних для лікування безпліддя.
Вік пацієнтки на момент початку циклу має бути не більше ніж 40 років. Безоплатно в межах пакета «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)» жінка може отримати один повний цикл на рік – при настанні вагітності. При цьому у разі народження здорової дитини наступні цикли допоміжних репродуктивних технологій не оплачуються. Якщо перший цикл ДРТ не призвів до бажаного результату, протягом року можливо повторити цикл (повний або неповний).
Що необхідно, аби скористатися послугою?
– Електронне направлення від медичного закладу, де створено спеціальний мультидисциплінарний консиліум, який скеровує повнолітніх на лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій за Програмою медичних гарантій;
– встановлений діагноз «Жіноче безпліддя», «Чоловіче безпліддя»;
– звернення для лікування безпліддя в той медичний заклад, який надає ці послуги за договором із НСЗУ.
Лікування можливо як амбулаторно, так і на умовах денного чи звичайного стаціонару -залежно від призначень лікаря.
Куди звернутися?
Наразі 18 медзакладів країни, з них – 13 приватних клінік, три комунальні та дві державні лікарні уклали договори з НСЗУ. Пацієнти можуть безоплатно отримати послуги з лікування безпліддя в будь-якому законтрактованому закладі, незалежно від місця реєстрації проживання:
– Київська область та м. Київ: ТОВ «Надія», ТОВ «Гармонія краси», ТОВ «Медичний центр «Добробут-поліклініка», ТОВ «Мірум», ТОВ «Родинне джерело» та ТОВ «Неомед 2007» (медичні центри «Мати та дитина» на Литвинського та Макіївській)
– Дніпропетровська область: ТОВ «ЕКОДНІПРО» та ТОВ «Скай-Віннер».
– Львівська область: ТОВ «Клініка професора С. Хміля», КНП «Львівський обласний клінічний перинатальний центр», ТОВ «Клініка репродуктивної медицини «Надія», медичний центр «Мати та дитина» у Львові, КНП «Львівське територіальне медичне об’єднання – багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги»
– Одеська область: ТОВ «Клініка репродуктивної медицини «Надія Одеса».
– Чернівецька область: КЗОЗ «Медичний центр лікування безпліддя».
– Рівненська область: комунальний медзаклад «Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім. Віктора Поліщука».
– Івано-Франківська область: державне некомерційне підприємство «Прикарпатський центр репродукції людини МОЗ», медичний центр репродуктивного здоров’я «Дамія».
– Харківська область: ДНП «Український медичний центр акушерства, гінекології та репродуктології МОЗ».
Деталі – на сайті НСЗУ за посиланням: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts).
До речі, від початку року безоплатною медичною послугою за пакетом «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)» скористалися 977 українок. 368 жінок, за даними НСЗУ, після отримання послуг завагітніли!
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ