“Нас всі люди прийняли тепло”: як живуть переселенці в Андріяшівській громаді на Роменщині
Андріяшівська громада на Роменщині за час вторгнення безоплатно організувала та забезпечила прихисток для понад 250 переселенців з прикордонних регіонів. З них — 75 дітей. Людям безоплатно дають будинки, з яких виїхали колишні господарі та допомагають гуманітаркою, розповіла голова Андріяшівської громади Інна Дибчинська.
Покинуті хати у селі Артюхівка Роменського району, які роками були порожніми, стали житлом для семи сімей переселенців з прикордонних областей, що межують з Росією. Як зустрічають переселенців та чим допомагають у селі — у матеріалі Суспільного.
Володимир Мойсеєнко і Тетяна Бондаренко розповідають, як обживаються на новому місці. Подружжя з трьома дітьми приїхало на Роменщину з Краснопілля. Чоловік каже, там мали власний будинок, роботу, тримали господарство. Проте, через постійні російські обстріли довелося все залишити.
“Нас всі люди прийняли тепло. Все повністю, що нам було потрібно, все надали. Як в харчах, так і в посуді, дрова теж привезли”, — говорить Володимир Мойсеєнко.
Пані Тетяна додає, їхали у невідомість, не знали, куди їх привезуть і де поселять. У Артюхівці запропонували кілька будинків на вибір і саме тут родину влаштували місце та умови.
“Нам поки всього вистачає. Там обстріли були і ми вирішили виїхати, нас вивезли “Білі янголи”. Я ніким не працювала, у мене троє дівчаток. Одна до школи ходить, одна в садочок, а це ще маленька”, — ділиться Тетяна Бондаренко.
Пані Тетяна говорить, оселятися тут назавжди нині не планують, втім усе залежатиме від безпекової ситуації.
!["Нас всі люди прийняли тепло": як на Сумщині шукають житло переселенцям "Нас всі люди прийняли тепло": як на Сумщині шукають житло переселенцям](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/c0fb2c0ff459e311.jpg)
В селі для родини підготували хату та допомогли з облаштуванням житла, говорить Інна Кучерява, яка відповідає за поселення переселенців у Андріяшівській сільраді: “Заселяємо, приїжджаємо, дивимось, яка потреба. Розкладні ліжка надаємо, закуповуємо санітарно-гігієнічні набори. Благодійні організації надають посуд. Запитуємо, співпрацюємо з нашим комунальним підприємством з благоустрою, заготовляємо дрова. Звертаються також за працевлаштуванням”.
!["Нас всі люди прийняли тепло": як на Сумщині шукають житло переселенцям "Нас всі люди прийняли тепло": як на Сумщині шукають житло переселенцям](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/aa20a89071a05292.jpg)
Начальниця житлово-комунального відділу Андріяшівської сільської ради Валентина Миколаєнко розповідає, що в Артюхівці до повномасштабної війни мешкали 236 людей, наразі залишився 161 мешканець: “Переселенців у нас вже 7 сімей, з Харкова більшість. Вони поселилися до родичів і в порожні будинки. Ми теж їм допомагаємо. Із Бахмутського району є переселенці. Працює магазин, клуб, бібліотека у нас, школа у Глинську, але автобус возить і дитячий садочок у Глинську. Лікарня у нас, фельдшерський пункт і медичний працівник, приїжджають до нас лікарі із Глинська”.
!["Нас всі люди прийняли тепло": як на Сумщині шукають житло переселенцям "Нас всі люди прийняли тепло": як на Сумщині шукають житло переселенцям](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/1618a7f66ba307ec.jpg)
За словами голови Андріяшівської громади Інни Дибчинської, нині у громаді мешкає понад 8 тисяч жителів. Переселенцям пропонують безоплатно переїхати в порожні будинки. У будинках тепло, можна топити дровами, вода – у дворі. Жінка каже, у громаді придбали 5 будинків. За бажання родина може викупити житло у господарів.
!["Нас всі люди прийняли тепло": як на Сумщині шукають житло переселенцям "Нас всі люди прийняли тепло": як на Сумщині шукають житло переселенцям](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/9395753eb882de43.jpg)
“Мешканці нашої громади самі повідомляють, у нас є такі будинки, якщо будуть переселенці, сім’ї, які бажають поселитись, то будь ласка. Якщо довго не жили в цьому будинку, то в нас є комунальне підприємство, вони приходять, наводять лад і власники звісно. Допомагаємо і по опаленню. Якщо хочуть, то шукають роботу”, — розповіла Інна Дибчинська.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ