Які бувають типи посудомийок
Сьогодні комфортне проживання у квартирі або будинку неможливе без якісної побутової техніки. Причому помічників, які є майже на кожній кухні, стає дедалі більше. Наприклад, багато людей купують додому посудомийні машини, проте під час вибору пристрою потрібно враховувати деякі нюанси.
Розмір та тип встановлення
Не кожна кухня може вмістити великі побутові прилади, тому варто звертати увагу на габарити посудомийок. Зазвичай вони пропонуються шириною 45 см, де вміщується до 9 комплектів посуду, та 60 см — до 12. Тому перед тим, як замовити посудомийку, слід не тільки визначитися з розмірами відведеного для неї місця, а й приблизно порахувати, скільки посуду знадобиться мити. Виробники пропонують техніку як вбудовану (частково або повністю), так і окрему. Від цього залежить розташування панелі управління: посудомийки, що стоять в стільницях, матимуть екран і кнопки на верхньому ребрі дверцят.
Класи посудомийних машин
Кожна модель має певний рівень енергоспоживання, який залежить від багатьох факторів. У характеристиках посудомийки також вказується, скільки води вона споживає за один сеанс, проте цей показник може різнитися залежно від режиму роботи. Також техніка поділяється за класом сушки: що він вищий, то сухіший посуд.
Режими роботи
Більшість сучасних моделей мають 3 режими: економ, звичайний та інтенсивний. Від цього залежить не лише якість миття, а й час сеансу, кількість використаної води та електроенергії. Дорожчі пристрої можуть пропонувати до 20 режимів миття, наприклад:
- для порцеляни та кришталю;
- швидкий;
- очищення паром;
- дезінфекція високою температурою;
- часткове та повне завантаження.
Доволі часто виробники пропонують функцію відкладеної роботи, коли посудомийка сама почне працювати в заданий час. Так, вона може вмикатися вночі або тоді, коли мешканців немає дома.
Сушка посуду
Після циклу посудомийка висушує посуд. Це забезпечується обдувом теплим повітрям або конденсаційно. Деякі сучасні моделі під час миття проєктують на підлогу промінь світла, який змінює колір залежно від часу, що залишився до закінчення програми. Потім дверцята відкриваються автоматично, щоб запобігти накопиченню вологи у камерах.
Заміна фільтрів
Залишки їжі можуть псувати окремі деталі техніки та забивати труби, що стає причиною ламання техніки. Тому деякі моделі мають дробарку для відходів і фільтри, які потрібно час від часу змінювати. Перед завантаженням тарілок і каструль треба прибрати все, що в них залишилося, аби запобігти проблемам.
Рівень шуму
Більшість виробників вказують, що посудомийки майже безшумні, але це не завжди так. Стандартом вважається рівень шуму до 57 децибелів, що доволі багато, якщо завантажувати машину на ніч або вона встановлена в коридорі. Найкращим варіантом у цій ситуації буде перевірка відгуків. Покупці посудомийок майже завжди вказують, чи дійсно тихо працює техніка.