За донат для ЗСУ на Охтирщині можна відвідати лавандове поле
На лавандове поле за довільний донат – такі умови на відвідини локації діють в селищі Кириківка на Сумщині. За словами власниці лавандового поля Олени Дудінської, усі зібрані від цього кошти спрямовує на підтримку Збройних Сил України.
Олена Дудінська – власниця лавандового поля в селищі Кириківка, що розташоване в прикордонному Охтирському районі. Жінка розповідає: нині на цій ділянці близько 1 800 кущів лаванди.
“Ці сорти – це з Сироватки, вони зимостійкі тут. І дивлюсь теж, є світліша, є темніша, є трішки лавандину. По кольорах вони зовсім різні”, – пояснює жінка.
Зайнятись вирощуванням лаванди Олена вирішила завдяки молодшому сину, три роки тому.
“Коли він приїхав весною, якось ми так швиденько це обговорили і я пішла на роботу. Прихожу з роботи, дивлюся, дитина з’їздила в Сироватку, привезла корінці. Ми посадили, ну хай вечорів за два з чоловіком і раз лише полили, була гарна така весна, що воно гарно прийнялося”, – згадує власниця лавандового поля.
А за кілька місяців почалася повномасштабна війна, тож влітку 22-го відвідувачів майже не було, розповідає Олена.
“Це просто були подружки. І не було тут зовсім нічого (реквізитів – прим. авт.). У 23-му році – так і це теж було спонтанно: дитина зателефонувала: “Мама, сфотографуй поле”. Сфотографувала, стала так з куточка, наче тут цілий гектар такий, поле таке красиве-красиве. Дивлюсь хоп, він закинув в інтернет. Але фотографів якось було небагато. В цьому році фотографів вже побільше”, – каже жінка.
Як минулого року, так і цьогоріч гості відвідують лавандове поле за довільний донат, на підтримку Збройних Сил України. Для цього в садку жінка встановила скриньку. Відвідувачі приїжджають, в основному, або зранку, або увечері. Хоча, додає Олена, полуднева спека не стає на заваді тим, хто бажає побачити локацію.
“От вчора приїздили дві жіночки з Сум. Вони такі захоплені, вони там кинули донату 500 грн. Я їм подарувала по букету, вони пофотографувалися. Це була така жара вчора в 12 годин дня нестерпна ..і вони взяли мило, взяли масло в мене, такі задоволені. От видно, що людям це потрібно”, – говорить Олена.
Розпочався сезон цвітіння лаванди цьогоріч наприкінці червня, розповідає Олена.
“Весною ми гарно її постригли і вона коли почала відростати, трішки пізніше зацвіла в цьому році. Але це її зберегло. Тому що багато в кого, коли вона пустила пагони, були морози і вона ж вся померзла”, – пояснює Олена.
Відвідати лавандове поле можна упродовж наступних кількох днів. За тиждень лаванду зріжуть і відправлять на переробку.
“Я сьогодні зранку вийшла – вона така більш насичена, а вдень вчора на неї так було боляче дивитися в оцю спеку. Вже там ото дивитися вниз, вже більш вона така становиться біліша квітка, яка відцвіла і просто її спалює сонечко. Її треба жати. Будемо жати. Оцю всю цю територію я жну серпом, сама (сміється – прим. авт.). Десь виходить у нас із цього всього мілілітрів 120, коли там більше лавандової олії й літра 2 з половиною лавандової води, або гідролату”, – говорить Олена.
Цього року Олена досадила два нових рядки лаванди. Наступного планує ще збільшити площу лавандового поля.
“Треба це дійсно любити. Просто так його вирощувати не будеш і коли ти кожен день слідкуєш, як вона піднімається, коли викидає пагони й тут ще і контролює дитина: “Мама, ну там фотографії закинь, будь ласка, яка там вона зараз”. Задоволення вже, чисте задоволення”, – говорить власниця лавандового поля.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ