Заслужений вчитель України Микола Негрій зі Свеси розповів про свою роботу
25 років пропрацював в одній школі, з учнями тренувався і на канікулах, вони ставали призерами на обласних та всеукраїнських змаганнях. Так про себе розповідає вчитель фізичної культури Микола Негрій із селища Свеса. Президент Володимир Зеленський надав йому почесне звання “Заслужений вчитель України”.
Микола Негрій — вчитель фізичної культури Свеської школи №2. Цю професію обрав у свої шкільні роки, а під час навчання в педагогічному інституті, каже, переконався в правильності свого вибору, пише Суспільне.
“Коли вперше пішов працювати ще в наш приміський табір, мені одразу це зайшло. Так воно пішло. І коли закінчив університет, то вже питання особливо не стояло: це буде робота з дітьми чи це буде якась інша робота”, — розповідає Микола.
У 2024 році чоловіку надали почесне звання”Заслужений вчитель України”. 19 листопада нагороду вручив Президент Володимир Зеленський.
“По черзі нас викликали. Він вітав, дякував за роботу, за працю, за службу. Я якось експромтом теж йому побажав здоров’я і сил фізичних, і моральних для того, щоб якнайшвидше весь цей жах закінчити”, — пригадує Микола Негрій.
Навчальний процес, каже вчитель, у нього не закінчується на уроках. Його учні займаються спортом й у вільний час, беруть участь у змаганнях та подорожують країною.
“Були певні традиції і певний рівень, який не можна було збавляти. мабуть, тому що не так багато у нас відділень було ДЮСШ. Може була б ДЮСШ через дорогу, як у великих містах, вибір у дітей був би великий. А так доводилося більше вчителю брати це на себе”.
Його команди, говорить пан Микола, перемагали на обласних та всеукраїнських змаганнях:
сама участь у Всеукраїнських змаганнях, наприклад, з баскетболу, баскетболу 3х3 — це вже досягнення. Бо баскетбол дуже конкурентний, — ц Волейбол на обласних змаганнях — це постійно ми там були в призах, або біля призових місць, при цьому: і дівчата, і хлопці”.
За словами Миколи Негрія, повномасштабна війна змінила навчальний процес. Тренуватись і виїжджати на змаганнях дітям стало набагато складніше. А з серпня, коли російські військові почали масово обстрілювати селище, припинили заняття.
Влітку на канікулах не принципово займалися, групи були, ходили діти різними видами спорту. Переважно волейбол на піску грали. Планували навіть змагання, вже було все підготовлено. 22 серпня це почалося, десь о 16:00-17:00. Чотири дні це був просто жах якийсь. Було по 15 КАБів на добу по громаді. Летіло просто все, кожну секунду чекали прильоту. У ці дні, звичайно, виїхали всі”, — додає вчитель. Нині, каже, російські військові періодично б’ють по селищу “Шахедами” та керованими авіаційними бомбами.
Щоб відновити повноцінні заняття з дітьми, пан Микола чекає завершення бойових дій.
“Швидко навіть після закінчення цього жаху, я думаю, не повернеться та частина людей, яка виїхала. Малюється картинка в голові найцікавіша, найоптимістичніша. Але реально розумію, що чим довше це все триває, тим більше люди, які виїхали, адаптуються на новому місті. І тим менше шансів на те, що вони повернуться сюди”.
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ