Затримали банду аферистів, які одурили пенсіонерів Сумщини на півмільйона
Починаючи з листопада минулого року, на Сумщині було скоєно ряд шахрайств, жертвами яких були пенсіонери – люди похилого віку. Оперативники карного розшуку та слідчі, з‘ясовуючи обставини кожного з цих злочинів, відзначали між ними певну схожість, тож припустили, що на території нашого регіону працює певним чином скоординована група шахраїв. До того ж, були отримані дані, що схожі особи скоїли кілька аналогічних злочинів на території Харківської, Полтавської та Чернігівської областей.
«В ході цілого ряду проведених оперативних, розшукових та слідчих дій працівники поліції Сумщини з‘ясували особи кожного з підозрюваних у шахрайствах чоловіків. Разом зі своїми полтавськими колегами розшукали їх у Полтаві. В затриманні зловмисників також приймали участь працівники кількох оперативних підрозділів ГУНП при силовій підтримці КОРДівців, – коментує ситуацію Руслан Пиняга, начальник ГУНП в Сумській області. – Серед зловмисників – жителі як Сумської, так і двох сусідніх областей. Один з них знаходиться у розшуку за скоєння тяжких злочинів на території Чернігівської області».
Всі шестеро діяли, що називається, з розмахом, і «працювали» за однією зі злочинних схем: їздили по селам, придивлялись малозаселені вулиці, обирали домівки людей похилого віку. Представляючись працівниками пенсійного фонду та соцзахисту, розповідали пенсіонерам про начебто грошову реформу і пропонували обміняти старі банкноти на нові купюри. Були надзвичайно переконливі, бо старики вірили, і виносили свої заощадження. Й отримували на руки не нові банкноти, а звичайні сувенірні папірці з написом «500 гривень». Аби якнайдовше залишитися невикритими, шахраї активно користувалися автомобілями шести різних марок іноземного виробництва.
У поліції попередньо підрахували: лише на Сумщині зловмисники поклали до своїх кишень близько півмільйона гривень. Наразі вже доведена причетність затриманих до скоєння двадцяти чотирьох шахрайств в нашому регіоні та ще семи – на Харківщині, Полтавщині та Чернігівщині. Також встановлено, що від рук затриманих в результаті розбійних нападів потерпіли жителі Великописарівського (Сумська область), Миргородського (Полтавська область) і Талалаївського (Чернігівська область) районів.
Про причетність до всіх вищезазначених злочинів свідчать чисельні речові докази, вилучені у підозрюваних вдома під час обшуків: сувенірна продукція, документи, носії інформації різного ґатунку, гаджети тощо.
Наразі двом з затриманих обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, і всім шістьом – оголошені підозри про вчинення злочинів, передбачених статтями 190 (шахрайство) та 187 (розбійний напад) Кримінального кодексу України. В рамках досудового слідства з‘ясовується їх причетність до скоєння аналогічних злочинів на території України.