“Збив мене, я впав йому на капот”. На блокпості поблизу Сум чоловік наїхав автівкою на працівників центру комплектування
На двох працівників центру комплектування на блокпосту на в’їзд до Сум наїхав водій авто, що прямував до Сум. Коли водій відмовився надати документи, розповідає військовослужбовиця Олена, вони викликали поліцію — водій різко почав рух. Її колегу кілька метрів керманич провіз на капоті авто. Нині водія затримали працівники поліції.
“Почав прирікатися одразу буквально: хто ви такі? Ви не маєте права. Мене що, затримано? Я поспішаю”, – так, розповідає військовослужбовиця сумського міського центру комплектування Олена, розпочалась їхня розмова з водієм авто 7 липня. Тоді жінка разом з колегою працювали на одному з блокпостів на в’їзд до обласного центру. Водій швидко показав свої документи в Дії, розповідає Олена — так, що вони не змогли їх побачити. Більше він надати інформацію про себе відмовився.
“Такі фрази типу: “У мене свої погляди”, “У мене питання до уряду”, “Ви творите бєспрєдєл”. Я намагалась пояснити, що йде війна, чому ви так ставитесь, ми просимо тільки пред’явити документи, на що у свою адресу почула купу негативу”, – розповіла військова.
Після того, як працівники центру комплектування викликали поліцію, аби встановити особу чоловіка, водій, почекавши 15 хвилин, згадує Олена, різко натиснув на газ. “Мені було сказано прямо: “Мені насрати на ваше керівництво, я спішу”. Після чого я кажу – то що ви по нас поїдете? А він посміхнувся з віконця — чому по вас, я вас об’їду і різко як рвоне. Це було страшно, я не очікувала такого”, – пригадала жінка.
Нині військовослужбовиця лікується у сумському медзакладі. Скільки ще доведеться провести на лікарняному ліжку, медики прогнозів не дають, говорить Олена. “Ліва моя сторона як запалена вогнем. Я взагалі не зрозуміла що. Так, у мене немає перелому, але десь зажате, чуттєвість втрачена. Емоційно стрес пережитий сильно. Кричала так, що навіть зв’язки пошкодила. В мене підвищений тиск, назначена купа аналізів, проходять медичні дослідження”, – розповіла жінка.
Поряд з Оленою в той час був колега Максим. Його водій провіз кілька метрів на капоті. “Людина поводилася не дуже чемно, так скажімо, агресивно поводилась. Ми показали документи, що ми маємо право перевіряти документи, ми показали витяг з наказу. Людина не захотіла чекати поліцію, вирішила що кудись поспішає і без попередження розпочав рух — збив мене, я впав йому на капот, зачепив капотом мою колегу і велике дякую, що там були бійці ДФТГ, які зупинили цей автомобіль, бо може б прийшлось на Суми їхати на капоті”, – розповів військовий Максим.
Бійці добровольчого формування, що в той час несли службу на блокпосту, говорять – відкрили вогонь, коли побачили, що водій намагається втекти. “Викрутив руля і правою стороною автомобіля наїхав на працівників ТЦК. Наші дії — почали кричати: стій, стріляти будемо, він почав включати задню передачу і хотів їхати. Напарник почав стріляти в повітря. Він зупинився. Ми йому кажемо: що ти робиш? Зараз поліція приїде”, – розповів боєць добровольчого формування з позивним “Командос”.
“Я зрозумів, що відпускати його не можна і використав зброю для попередження, зробив декілька пострілів верх. Він зупинився почав казати: “Чого ти стріляєш? Що ти мені зробиш? Мені все одно”, – розповів боєць добровольчого формування з позивним “Лев”.
Близько половини водіїв за його спостереженнями, говорить боєць, грубо відповідають працівникам центру комплектування. Зброю йому, за рік чергувань на блокпостах, довелося застосовувати вперше. “Є ввічливі люди, а є такі, що у грубій формі відповідають, а випадки доволі часто”, – розказав “Лев”.
Поліціянти затримали 45-річного водія на місці, повідомила інспекторка відділу комунікації Нацполіції Сумщини Марина Полосіна. “Наразі зловмисника затримано в порядку статті 208 КПК України. У поліції відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 342 “Опір працівникам правоохоронного органу під час виконання ними службових обов’язків”, – сказала інспекторка. Максимальне покарання за такі дії передбачене частиною другою статті 342 – позбавлення волі до двох років.
“В Збройних силах України служить більше ніж 42 тисячі жінок. В територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки більшість – це жінки служать, державні службовці, які несуть свою службу. Але на жаль, ми бачимо такі випадки, що в нас люди, які в нас ухиляються від служби, створюються телеграм-канали, де висвітлюють, де працюють працівники ТЦК та СП. Вони коментують, порушуючи честь і гідність військовослужбовців, але цей випадок показує, що немає ніякої грані в тих, хто не те що стати на військовий облік, а створюють всі умови, щоб дискредитувати дії ЗСУ”, – сказала речниця обласного ТЦК Тетяна Закревська.
За словами Тетяни Закревської, нині центр комплектування закуповує бодікамери для своїх працівників, аби всю розмову з водіями фіксувати на відео.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ