“Терпіли до останнього”. Жінку з котом та подружжя евакуювали волонтери гуманітарної місії “Проліска”
Через погіршення безпекової ситуації на початку травня місцева влада закликала мешканців евакуюватись. Як допомагали виїхати людям з небезпечних територій волонтери “Проліски” — пише Суспільне.

Волонтери гуманітарної місії “Проліска” вивозять людей з прикордоння Сумщини у більш безпечні місця кілька разів на день, розповідає регіональний координатор з евакуації в Сумській та Чернігівській областях Денис Наумов. Нині, каже, надійшли заявки з Ворожби й Білопілля.
“Це жінка зі своїми речами з переноскою з котиком, яка їхала з міста Ворожба до Сум, а також двоє людей – чоловік і жінка з Білопілля – теж до Сум. Зранку ми зробили евакуацію з Новослобідської громади – багатодітну родину: п’ятеро дітей та подружжя відвезли до Бочечківської громади Конотопського району”, — говорить Денис Наумов.

За останні два місяці, відколи почалась евакуація з Краснопілля, волонтери гуманітарної місії “Проліска” вивезли у більш безпечні місця понад 470 людей, розповідає Денис: “З них 154 людини маломобільних та 58 дітей. А взагалі гуманітарна місія «Проліска» з початку повномасштабного вторгнення евакуювала більше 42 тисяч людей”.
Евакуаційний екіпаж у Ворожбі забрав пані Наталю та її кота на ім’я Люцифер. Дорогою розповідає: з початку повномасштабної війни кілька разів виїжджала з Ворожби у більш безпечні місця, але за деякий час поверталась.
“Була вдома, а тоді мене запросили на околицю міста, щоб подалі від центру. Там побула трішки, недовго. А воно летить і летить, і летить, і летить. Кожен телефонує, кожен пише: “Виїжджай, виїжджай”. Тепер виїжджаємо”, — розповіла жінка.
Жінка тимчасово проживатиме в Сумах у квартирі родички, яка також виїхала. Але сподівається невдовзі повернутися додому.

У Білопіллі волонтери забрали подружжя. Ірина та Олександр Шкурко розповіли: до останнього сподівалися, що виїжджати не доведеться.
“Терпіли, до останнього терпіли, та все допекло. Нерви вже не витримують. Просто дуже страшно. У нас будинок на 70 квартир: четверо чи п’ятеро людей залишилося всього. 65 квартир пустих – усі повиїжджали”, — розповіло подружжя.

Тимчасовий прихисток Ірині та Олександру надали знайомі в Недригайлові. Туди їх відвезуть волонтери після оформлення документів внутрішньо-переміщених осіб.
“Ми забираємо з прикордоння, завозимо в транзитний центр, вони оформлюють документацію: отримують довідку евакуйованої людини, оформлюють статус ВПО, отримують допомогу від донорів і “Проліски” — непродовольчі товари першої необхідності, які потім ми веземо за запитом. От їм потрібно в Полтавську, Чернігівську, Харківську області. Якщо є куди – ми відвозимо людей прямо до родичів”, — додав Денис Наумов.

Якщо ж евакуйованим мешканцям нема до кого їхати, каже Денис, волонтери допомагають їм підшукати житло в більш безпечних населених пунктах області чи інших регіонах країни.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ