Cуми – центр заборонених півнячих боїв, де ставкою може бути «Мерседес»
Рік 2017-й називають роком Вогненного Півня. Мабуть, з огляду на це, видання Gazeta.ua сьогодні опублікувало матеріал про заборонені в Україні півнячі бої. З нього виходить, що центром цих боїв були і залишаються Суми.
«У радянські роки півнячі бої були дуже популярні. Влаштовували цілі чемпіонати. За часів незалежності утворилися центри в Сумах, Вінниці й Криму,- зокрема, розповідає киянин Федір Ковтун. — У нас металеві наконечники на шпори заборонено використовувати. Це практикують в азійських країнах. Тому там бої — криваві. В Україні на шпори півню намотують ізоляційну стрічку, щоб птахи не поранили один одного. Вони тільки дзьобами і лапами б’ються. Бій іде на витривалість. Спочатку між півнями проводять три раунди по 15 хв. Потім перерва. Рани обробляють антисептиками для знезараження і знову випускають. Розводять птахів, коли вони вперлися один в одного і стоять».
В Україні півнячі бої заборонені законом, оскільки підпадають під статтю «жорстке поводження із тваринами».
Втім, це не зупиняє 50-річного Олега Петровича із Сум, який і зараз розводить бійцівських курей. Вивів, як хизується, лінію сумських півнів, які мають грецьке коріння. Раніше купувати їх приїжджали росіяни та мешканці Кавказу.
— До своїх бійців ставлюся, наче тренер до спортсмена, — говорить чоловік. — Роблю з півнем вправи на координацію. Беру його в руки і кладу на спину. Спочатку птах лежить і не знає, як встати. З 15-го разу розуміє, що робити, аби піднятися.
Для тренування ніг корисні стрибки. Беру птаха в руки і підкидаю його. Намагаюся це зробити так, щоб його трохи перевертало. У повітрі він вирівнюється і чітко приземляється на ноги. Маю для них спеціальний біговий тренажер.
Для бою півню необхідна міцна шия. Щоб натренувати, беру птаха за неї і кручу навколо себе. Тоді він напружує м’язи. Вліво 15 разів, направо — стільки ж.
Треную двічі на день. Із кожним разом півень краще розуміє, що від нього вимагають. Потім сам починає допомагати тренеру.
Птахів навіть навчають присідати. Спочатку, коли притискаєш його, впирається. Згодом сам присідає.
До війни на Донбасі до України на півнячі бої приїжджали з усього колишнього СРСР.
— Якось був у Сумах багатій із Дагестану, — додає Олег Петрович. — На свого півня поставив «Мерседес». Програв українцю. Найганебніша ситуація, під час бою — коли півень кричить і тікає від противника».
Джерело: http://gazeta.ua/articles/people-newspaper/_bijcivskih-pivniv-goduyut-myasom/744431