Хто заробив на новому хокейному майданчику в Ромнах?
Наближається холодна пора року, і зовсім скоро жителі Ромнів матимуть змогу відвідати новий хокейний майданчик у спорткомплексі. Місцеві журналісти вирішили дізнатися, у скільки обійшлася реконструкція спортивного об’єкту і на скільки справедливими були ці витрати.
Реконструкція хокейного поля привертає до себе увагу через неоднозначність слів міської влади про джерела фінансування. Від початку міський голова на одній із сесій міськради стверджував, що об’єкт буде відремонтовано за спонсорський кошт і саме тому комунальна власність була безкоштовно передана так званому хокейному клубу. На початку 2016 року, коли в бюджеті за минулий квартал з’явилася стаття витрат у 220 тисяч гривень на згаданий об’єкт, знову ж таки удар довелося приймати на себе Сергієві Андрійовичу, та цього разу виявилося, що, дійсно, зазначена сума виділялася з міського бюджету, проте нібито й спонсорської допомоги там було багато.
Зрештою журналісти вирішили звернутися офіційним листом і з’ясувати, куди ж витрачалися бюджетні кошти і скільки саме спонсорської допомоги було виділено на об’єкт.
Як з’ясувалося, загальні витрати з міського бюджету на реконструкцію хокейного майданчику і прилеглого приміщення становили 232,5 тисяч гривень. Ця сума поки що нам нічого не говорить про ефективність «освоєння» міських грошей. А от те, що дійсно дивує, що згідно з офіційною відповіддю виконкому, на проведення цих робіт жодна спонсорська допомога не надходила!
Тож виходить, що комунальне майно віддали задарма та ще й відремонтували за бюджетний кошт. Це навряд чи можна назвати раціональним використанням майна.
Але найцікавіше починається, якщо зазирнути глибше, а саме у вартість виконаних робіт. Так, у понад 11 тисяч гривень обійшлися послуги з розробки проекту та проектного нагляду за ремонтом роздягальні. Безпосередньо 3384 гривні коштували послуги ФОП КОВГАН В.А. технічного нагляду «за виконанням будівельно-монтажних робіт» приміщення. Іще 2500 довелося викласти за «здійснення авторського нагляду» за виконанням тих же будівельно-монтажних робіт. І в 5500 обійшовся проект Архітектурного бюро з реконструкції хокейної роздягальні.
Сума в 11 тисяч за проектно-наглядові послуги виглядає досить суттєво, зважаючи, що на сам ремонт роздягальні (заміна вікон, дверей та косметичний ремонт) було витрачено менше 30 тисяч гривень. Іще 30 тисяч було витрачено на заміну освітлення, а саме встановлення 12 нових прожекторів LED 100W.
Найбільше ж витратили на сам хокейний майданчик – близько 150 тисяч гривень. З них 5,5 тисяч витрачено на «планування площ ручним способом». Скоріш за все винахідливі розробники кошторису мали на увазі розрівнювання ґрунту, але ж чому ручним способом, якщо вказані роботи, за словами очевидців, проводилися спецтехнікою, технікою дуже схожою на тракторець «Комбінату комунальних підприємств»?
У 15 тисяч гривень обійшлося встановлення нових металевих труб (щоправда, невідомо, куди поділися старі і чому їх вирішили списати).
Дерев’яні елементи огорожі (бруси і дошка) коштували аж 103,5 тисяч гривень. Середня ціна фарбованої деревини просто таки вражає – близько 18 тисяч за метр кубічний соснової пофарбованої дошки.
При чому кубічний метр обрізного соснового пиломатеріалу на ринку коштує близько 2200 гривень. Навіть якщо додати до цієї вартості фугування і фарбування, отримати суму більше 8000 тисяч за метр кубічний дуже складно. Але виконавцю робіт з реконструкції хокейного майданчику ФОП ЧЕРЕВКО вдалося підвищити ціну недорогого хвойного пиломатеріалу аж до 18127 гривень за кубічний метр. Як говориться, «за бюджетний кошт будь-яка рибка золота».
Тож 230 тисяч міських коштів героїчно освоєно, а нам з вами доводиться сподіватися, що прохід до комунального майданчику взимку буде вільним і винахідливі «орендарі» не почнуть збирати з роменців плату за вхід.
Джерело: novpoglyad.com.ua