Ромни грузнуть у смітті
Як тільки не намагається керівник роменського КП “Чисте місто” надавати послуги з вивезення сміття, результат – на “двієчку”. Мало того, що чи не в кожному дворі захаращені контейнери, так уже й дерева “прикрашені” брудними пакетами та фантиками. Місто просто потопає в смітті, дворами гуляє «аромат» гнилих продуктів. “Брудна” справа досягла свого апогею, гірше, здається, уже бути не може.
У місті – величезна проблема з вивезенням сміття, погоджується заступник міського голови Іван Яременко. Причин цьому, говорить посадовець, дуже багато. “Сьогодні склалася ситуація, коли борги «Чистого міста», які утворилися ще за попередніх керівників, і досі тягнуть підприємство вниз, – зазначає він. – Минулого року ми намагалися вирішити питання шляхом фінансової підтримки, та результатів це не дало”.
По-друге, виявляється, чи не вся техніка «Чистого міста» “лежить на боку”. Виїжджають лише «Рено», самоскид з екскаватором та дві машини допомагають із району. У порівнянні з «МАЗом», який може охопити 43 контейнери, «Рено» впорується лише з 11-ма, пояснив посадовець. Гірше того, сміття скидають спочатку на асфальт, лише потім вантажать на машину. Це такий бруд і запах утворює, що неможливо бути поряд.
Депутати готові надати підприємству чергову грошову підтримку для ремонту техніки, говорить Яременко, та чи допоможе це? Та якщо здати техніку в оренду, говорить посадовець, отриманими грошима керівник «Чистого міста» зможе розраховуватися за борги. А на сьогодні є аж 4 фірми-претенденти на вивезення роменського сміття, які вже є потенційними кандидатами зайняти місце безуспішного попередника.
Поки ж у «брудне» питання змушена втрутитися місцева влада. “Будемо складати графік вивозу сміття, залучимо працівників «жеків», попросимо техніку на інших підприємствах, – говорить Яременко. – Сміття вивеземо, та постійно так продовжуватися не буде”.
Сам Сергій Овчаренко, керівник “Чистого міста”, розповідає заступник міського голови, мав пропозицію придбати для підприємства ще одну бочку для вивезення рідких відходів та підвищити тарифи на послуги. За рахунок цього, мовляв, можна вивести підприємство з кризи. «Якби дійсно хотів, тарифи підвищив би ще в липні за моєю підказкою», – говорить Іван Яременко. Тому керівникові вже не вірять. Управління житлово-комунального господарства повідомило “Чисте місто” про розірвання договору.
Окрім “Чистого міста”, існує ще й проблема вивозу сміття з магазинів, особливо розташованих у центральній частині Ромен. На черговій оперативній нараді секретар міськради Валерій Мицик звернув увагу на колишній «Табачок»: “Уранці йдеш на роботу й картина: накидана купа стаканчиків, адже сотні людей зранку п’ють каву. Необхідно поставити більший ящик”. Більше того, власники магазинів позбавляються від сміття кому як заманеться. “Грошей ні за що не платять, а тільки заробляють. І таких по місту дуже багато,” – наголосив Валерій Миколайович.
Виявляється, навіть інспектори з благоустрою безсилі перед роменськими підприємцями. Зі слів контролерів, якщо відсутні договори на вивіз сміття, то в них немає повноважень на перевірку чи тим паче на штрафи. А таких “зайців” – більшість. Та всі точно розуміють, що вивозять підприємці сміття не собі у квартиру, не на власні ділянки, а на сміттєзвалище, тільки “по-тихому”.
Ірина Ломакович, виконуюча обов’язки начальника управління ЖКГ, зазначила: якби деякі підприємства укладали договори не з Комбінатом комунальних підприємств та виносили свої пакунки на центральні вулиці міста, а з “Чистим містом”, оскільки останнє є єдиним надавачем послуг із вивезення сміття, усе було би простіше. “Коли це підприємство укладає договір, то здійснює й розрахунок відповідно до всіх норм: яка здійснюється торгівля, скільки працюючих, яка загальна торгівельна норма», – пояснила Ірина Валентинівна. Тоді, зауважила вона, не десять гривень коштуватиме мішок, який заберуть на вулиці, а набагато більше.
Загалом, поки вирішуються внутрішні питання, Ромни відчайдушно грузнуть у багнюці, смітті та чекають на свого спасителя…
Джерело: novpoglyad.com.ua