Суд визнав міську владу винною у тому, що з крану тече іржава вода
Роменська Феміда назвала протиправною пасивність міської влади в питаннях контролю за якістю питної води, використанням та охороною джерел і систем питного водопостачання, а також зобов’язала РМР інформувати населення про якість питної води та стан питного водопостачання в місті.
Із позовом до суду проти Роменської міської ради звернулася громадська організація “Українська громадська рада”.
“Дуже багато мешканців зверталися до мене й говорили, що вода в місті неналежної якості, каламутна, іржава, пити її просто неможливо”, – говорить активіст Олександр ПАШКО.
Нагадаємо, ще влітку ініціативна група на чолі з Олександром вирішила провести розслідування – що не так з роменською водою. Активісти взяли проби у школі №2 та Роменській ЦРЛ і відправили на аналіз. У воді, яку взяли в школі, вміст заліза виявився перевищеним у сорок з половиною разів, показник каламутності – у 13 разів.
Вода, взята в центральному корпусі ЦРЛ була дещо кращої якості: заліза більше майже в 2 рази, а показник каламутності вищий майже у 2,5 рази.
“Ви брали осад”, – звернувся до представників позивача в суді головний водопостачальник міста Армен АГАХАНЯН. Саме цим, мовляв, можна пояснити неоднаковий рівень заліза у воді, відібраній у різних частинах міста.
Іржу у трубах, говорить директор ПП “Еліпс”, у якого в оренді перебуває весь майновий комплекс водоканалу, вимивають двічі на рік. Стільки ж і хлорують. Утім, за потреби лад усередині «гідрошляхів» наводять і частіше. Раніше ж, коли воду подавали за графіком, залізо, яке залишалося в трубах, кожного дня вимивали, стверджує пан АГАХАНЯН.
Те, що вода, яка постачається по місту Ромни – неналежної якості як питна, підприємцеві відомо, але це – не страшне, вважає він: «Якби було дуже небезпечно, то дозволів би ніхто не давав».
Та, як з’ясувалося, і дозволу ніякого немає. Вірніше, є ліцензія на постачання води, однак, останній документ, який дозволяє воду із Процівського водозабору використовувати як питну, виданий Інститутом громадського здоров’я імені Марзєєва ще у 2010 році.
«Цей дозвіл діє протягом трьох років, а з 2013 немає висновку жодного інституту про те, що надається дозвіл на постачання такої води як питної», – зазначив представник позивача Юрій ДАНКО.
Армен АГАХАНЯН говорить: до спеціалістів по дозволи зверталися, але наразі це питання не врегульоване. Раніше ж експерти дозволяли постачати таку воду як питну із відхиленням якості, бо на території Роменщини більш якісної води немає.
Чому роменці платять за «отруту повільної дії» як за якісну воду? Усе просто: воду як таку не продають. У калькуляцію її вартості входять витрати на те, щоб її «підняти» й подати споживачам, а також податки, електроенергія, заробітна плата працівникам.
«Буде вода питною чи технічною – вартість її не зміниться», – говорить пан АГАХАНЯН.
Роменські ж керманичі не вживають заходів для того, щоб покращити якість води, вважає суд. Що ж, можливо, після постанови нарешті запрацює станція знезалізнення, на яку містяни чекають уже десять років?
Джерело: http://www.novpoglyad.com.ua/