Які фактори можуть провокувати рак та як уникнути захворювання: поради сумського онколога (відео)
Ця хвороба посідає друге місце в Україні за рівнем смертності. За статистикою, кожен третій чоловік та кожна п’ята жінка мають ризик захворіти на цю недугу, пише sts.sumy.ua.
4 лютого у світі відзначили Всесвітній день боротьби проти раку. Рак – це загальний термін для означення великої кількості хвороб, які можуть вражати будь-яку частину тіла людини. Він виникає в результаті перетворення нормальних клітин у пухлинні. Розвиток цієї недуги викликає низка різних причин: як генетика, так і зовнішні фактори. Серед смертності чоловіків від онкозахворювань перше місце посідає рак легенів, серед жінок – рак молочної залози.
“У 50% випадків рак молочної залози розвивається на фоні мастопатії. Мастопатія – це дисгормональні зміни, які можуть виникати також у людей молодого віку. Другий фактор – аборти. Аборт – це не лише величезний психологічний стрес для організму жінки, але і фізіологічний стрес, гормональний стрес. Потім відсутність вагітності і пологів взагалі в житті жінки”, – розповідає Юлія Москаленко, асистент кафедри онкології та радіології, лікар-хіміотерапевт.
На розмноження пухлинних клітин впливає неправильне харчування.
“Високий вміст вуглеводів і білків і низькій вміст клітковини у раціоні може стати провокатором захворювання. Якщо людина припиняє вживати продукти з переробленого мяса, а це ковбаса, шинка, сосиски і так далі, то ризик колоректального раку зменшується на 80%”, – продовжує Юлія Москаленко.
Онкозахворювання шкіри може викликати сонце.
“Сонце і ультрафіолетове випромінювання – це фактори розвитку раку шкіри. Меланома – одна із найзлоякісніших пухлин шкіри. Вона розвивається з меланоцитів, які надають забарвлення шкірі”, – говорить пані Юлія.
Приблизно третину випадків смерті від раку можна було б попередити, якщо дотримуватись простих правил здорового та активного способу життя. Уникайте куріння та алкоголю. Вживайте більше овочів та фруктів, зміцнюйте свій імунітет. Раз на півроку проходьте перевірку у лікарів.