Луценко збрехав, коли звинувачував Йованович – ЦПК
Центр протидії корупції заявляє, що генпрокурор Юрій Луценко сказав неправду, коли заявляв про нібито передачу йому послом США Марі Йованович списку “недоторканих”.
До такого висновку ЦПК дійшов після аналізу листа, яким Луценко підтверджував свої слова.
“Це єдиний документ, який надав журналістам генпрокурор на підтвердження своїх слів про так званий список “недоторканих”. Однак підписаний він був ще задовго до призначення Марі Йованович і стосувався сфабрикованої справи, що свого часу визнавав і сам Луценко”, – йдеться в повідомленні.
Мова йшла про кримінальне провадження за фактом нібито розкрадання коштів Центром протидії корупції, яке 16 березня 2016 року розпочав так званий департамент Кононенка-Грановського.
Тоді слідчі шукали 4,4 мільйона доларів коштів американських платників податків, які, за їхньою версією, мали піти на реформу ГПУ. У ЦПК запевняють, що ніяких коштів навіть не отримували.
“ГПУ на той час не хвилювали факти відсутності будь-яких претензій з боку уряду США щодо зникнення коштів американських платників податків в Україні. Оскільки ЦПК ніколи не займався реформою прокуратури, це кримінальне провадження було банальним незаконним приводом для слідчих отримати доступ до банківських рахунків, операцій, фінансових і бухгалтерських документів організації”, – йдеться в повідомленні.
У ЦПК додали, що 4 квітня 2016 року заступник голови місії посольства США Джордж Кент надіслав листа заступнику генпрокурора Віктора Шокіна Юрію Столярчуку від імені тодішнього посла Джеффрі Паятта із роз’ясненням щодо фейкової справи щодо розкрадання коштів на реформу ГПУ.
“Саме цей лист і передав американським журналістам Луценко у березні 2019 року”, – відзначають антикорупціонери.
У ЦПК додали, що навіть після цих офіційних підтверджень від американського уряду про те, що жодні кошти не зникали, ГПУ все одно ще отримала 11 ухвал про тимчасовий доступ до документів організації, її контрагентів та донорів.
А Столярчук навіть планував допитати у цій справі тодішнього посла Джеффрі Паятта.
Антикорупціонери нагадали, що Луценка призначили на посаду генпрокурора 12 травня 2016 року і в той же день у Верховній Раді, він заявив, що справи проти ЦПК є “настільки дебільними, що вони просто ганьблять Генеральну прокуратуру України”.
30 травня 2016 року справу в ГПУ закрили через відсутність складу злочину.
Марі Йованович приступила до обов’язків посла США в Україні 29 серпня 2016 року.
“Тобто перша зустріч посла Йованович з генпрокурором Луценком не могла відбутися раніше 29 серпня 2016 року, коли “дебільне” кримінальне провадження, яке “ганьбить Генеральну прокуратуру України” вже було закрите”, – підсумували в ЦПК.
pravda.com.ua