“Мандрівка у Францію” за 300 євро: прикордонники ліквідували канал торгівлі людьми
Українські правоохоронці у співпраці з правоохоронними органами Франції припинили функціонування каналу торгівлі людьми.
Джерело: Державна прикордонна служба
Деталі: Заходи з викриття причетних осіб та блокування цього каналу тривали з осені 2020 року.
Правоохоронцям вдалось розкрити всю схему здійснення протиправної діяльності, пов’язаної з торгівлею людьми та заволодіння коштами шахрайським методом, визначити роль та місце кожного з причетних осіб у схемі та одночасного затримати фігурантів у різних містах та країнах.
В рамках кримінального провадження правоохоронці провели санкціоновані обшуки як на території Україна так і у Франції. У домоволодіннях злочинців виявили низку паспортних документів, сім-карти різних операторів, банківські карти, зброю та наркотичні речовини.
Загалом було проведено майже 50 обшуків та затримано 8 фігурантів кримінальної справи. В ході проведення оперативних заходів силовики з’ясували, що група осіб на території України підбирали та вербували осіб з низьким соціальним рівнем життя, здебільшого ромів.
Злочинці пропонували жертвам так звану “мандрівку Європою”, за що останні мали ще й отримати по 200-300 євро кожен. Про умови та кінцевий результат такого турне звичайно ж не розповідали.
По прибуттю до кінцевої країни подорожі, якою виявилась Республіка Франція, зловмисники відбирали у мандрівників документи, та погрожували створенням “проблем” з місцевими правоохоронними органами.
Єдиною умовою для повернення “заручників” додому було оформлення на території Франції статусу “біженця”. Після здійснення таких дій, особам нараховувалась соціальна компенсація в розмірі 300 євро на місяць, протягом дев’яти місяців.
Використовуючи становище жертв, зловмисники отримували на руки банківські картки та кошти, які надходили на рахунки, після чого, повертали осіб в Україну.
Наразі тривають подальші слідчі дії. Попередньо відомо, що жертвами аферистів стали більше 100 осіб.
Додатково: Викриття групи злочинців відбулося в результаті комплексу заходів, проведених співробітниками Держприкордонслужби спільно зі співробітниками міграційної поліції, УКР, СУ ГУНП в Одеській області та за силової підтримки спецпідрозділу “ДОЗОР” під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури.