Справу “стіни Яценюка” віддали в суд
Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала обвинувальний акт щодо розтрати держкоштів, виділених на облаштування стіни на українсько-російському кордоні.
Про це 13 червня повідомляє прес-служба САП.
“Обвинувальний акт скеровано до Дарницького районного суду міста Києва для розгляду по суті”, – зазначили в відомстві.
Відзначається, що обвинувачення за фактом розтрати держкоштів пред’явлено 3 посадовим особам Державної прикордонної служби, 3 директорам фірм підрядників та 2 посередникам, загалом на лаві підсудних постануть 8 осіб.
Слідство встановило, що посадовці ДПСУ, за пособництва та співучасті із суб’єктами господарської діяльності спричинили збитки державі на загальну суму 16 688 496,31 грн.
Зокрема, за епізодом нецільового використання бюджетних коштів встановлено, що службовці ДПСУ виділили кошти на реконструкцію приміщень в будівлі Харківської авіаційної ескадрильї під службові приміщення, чим допустили нецільове використання коштів на 13 212 155,11 грн.
“За епізодом створення фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, через які “виводилися” державні кошти, державі заподіяно майнову шкоду в розмірі 10 372 144,40 грн”, – повідомили в САП.
Обвинувачення пред’явлено за ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем); за ч. 2 ст. 210 ККУ (порушення законодавства про бюджетну систему України); за ч. 1 ст. 366 ККУ, (службове підроблення); ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205 ККУ (фіктивне підприємництво), а також за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205-1 ККУ (підроблення документів).
Нагадаємо:
- Торік НАБУ і САП завершили розслідування справи про розкрадання бюджетних коштів, виділених на проект “Стіна”.
- Посадовців Державної прикордонної служби та представників бізнесу підозрюють у корупційних зловживаннях, в результаті яких інтересам держави завдано збитків у розмірі понад 16,68 млн грн.
- Тоді міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що будівництво ділянки “Стіни” у Харківській області буде завершене до кінця 2018 року.
- У цілому завершення будівництва проекту заплановане на 2020 рік.
- Станом на липень 2018 року “Європейський вал” охоплював лише невеличку частину 2300-кілометрового східного кордону України з Росією.
- Він складався із 170 кілометрів траншей, 72 кілометрів огорожі, 165 кілометрів патрульної дороги, 19 кілометрів наземної смуги, обладнаної сейсмічними датчиками для виявлення руху об’єктів вагою понад 60 кілограмів, і чотири прикордонні пости з 17-метровими сторожовими вежами, оснащеними камерами спостереження та тепловізорами.